Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Vyplatí se prodat byt bez realitní kanceláře?

Většina z nás během svého života pár bydlení vystřídá. Malý byt pro dva potřebujeme časem prodat a mít větší pro rodinu. Anebo si vybereme rovnou domeček. Je rozumné zkusit tyto kroky po vlastní ose?

Nic není zadarmo

Důvody, proč chceme nemovitost prodat, jsou různé. Stěhování, přírůstek do rodiny, nová práce v jiném městě nebo třeba dědictví. Samozřejmě chceme prodat za co nejlepší cenu a s co nejméně starostmi. Pro některé může být provize realitní kanceláři tím, co nás od oslovení profesionálních realitních makléřů bude odrazovat. Když si ale porovnáme ušetřený čas i energii, jedná se o velice dobrou a hlavně moudrou investici.

Pro prodej po vlastní linii většinou nemáme potřebné informace ani znalosti trhu s realitami. Kromě inzerce a prohlídek se musíme připravit i na běhání po úřadech, jednání s právníky a notáři, a to vše s neustálým strachem, že jsme něco zapomněli nebo udělali chybu. Když se rozhodneme pro realitní kancelář, všechny starosti a zařizování jí přenecháme. Vyhneme se tak zdlouhavému a zbytečnému plýtvání časem při komunikaci se zájemci i úřady.

Kompletní servis

Realitní kancelář šetří nejen čas, ale také minimalizuje případná rizika s prodejem spojená. Nejdříve zajistí odhad ceny nemovitosti s ohledem na její velikost, stav, lokalitu a další kritéria. Řešit nemusíte ani inzerci, makléř se postará o fotky vaší nemovitosti i kvalitní inzerci. A to nejen na svých stránkách, ale i inzertních portálech, takže se o prodeji dozví mnoho potencionálních zájemců o nemovitost. Po absolvování prohlídek vám pak samozřejmě pomohou i s přípravou smlouvy a dalšími právními službami. Prodej nemovitosti s vámi realitní kancelář dotáhne do zdárného konce a bez zbytečných průtahů a starostí.

Odborníci na trh s realitami vám pomohou prodat nemovitost za cenu, která je pro vás zajímavá a vyřeší všechny problémy i veškeré náležitosti.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vyplatí se prodat byt bez realitní kanceláře?