Menu
TOPZINE.cz
Vlasová kosmetika

Vypadávání vlasů: Ne vždy jde o přirozenou záležitost

Známé úsloví jasně hovoří o tom, že zdravé vlasy značí také zdravé tělo a duši. Ano, skutečně je možné o vlasech mluvit jako o zrcadle, které odráží aktuální rozpoložení konkrétního organismu. Ostatně stačí se podívat na vlasy lidí, kteří mají velké fyzické i psychické zatížení. Je jedno, jestli je na vině zaměstnání, nebo jakékoli jiné stresory. Padání vlasů může být zapříčiněno i nějakým onemocněním. My se v následujících řádcích zaměříme na některé známé příčiny padání vlasů, na zajímavosti a nezapomeneme zmínit ani přirozené padání vlasů.

Příčin vypadávání vlasů je spousta

Jaké jsou nejčastější důvody padání vlasů? Tradičně se jedná o přirozenou záležitost, tedy běžné vypadávání vlasů. Standardně za tímto vypadáváním stojí také nevhodná péče o vlasy. Jednat se může o přesoušení vlasů, neustálé žehlení, případně volbu nevhodného šamponu. Alternativ je prostě hodně. Jinak je třeba upozornit také na alopecii, tedy vypadávání vlasů v důsledku jiných faktorů. Těmi mohou být kupříkladu hormony, genetická výbava či věk člověka.

Více vlasů mívá člověk v létě

Ač je to možná k nevíře, za padáním vlasů často stojí také počasí a roční období. Jednoznačně více vlasů mívají lidé v létě. Sluníčko totiž vlasům velmi prospívá a ty rostou mnohem rychleji. Samozřejmostí je i jejich menší vypadávání. Na podzim se už zase růst do značné míry zpomaluje a padavost vlasů se zvýší. Tím pádem je pak zaznamenán jejich úbytek. Proto se vyplatí o vlasy pečovat mnohem pečlivěji. Výbornou volbou je kupříkladu Nanogen.

Kdy je padání vlasů zdravé?

Počítat je třeba s tím, že vlas roste v průměru nějaké 3 roky. Pak se jeho růst zastavuje a přichází měsíční přípravná fáze na vypadnutí. Vlasy mají každý jiný cyklus a vypadávají průběžně. Ve fázi vypadnutí se může nacházet přibližně 10 % všech našich vlasů. Vypadání několika desítek je tedy běžné.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Vypadávání vlasů: Ne vždy jde o přirozenou záležitost