Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Vymítání anděla v městské knihovně

Redakce

Redakce

28. 3. 2010

Ceny nejúspěšnějším knihám pro děti a mládež budou uděleny v Památníku národního písemnictví, Společnost přátel PEN Klubu se sejde se Zdeňkem Grmolcem a Michal Viewegh bude číst na Smíchově. Zkrátka týden bohatý na literární lahůdky!

Ilustrační foto Zdroj: pbl.fri13.net

Ilustrační foto Zdroj: pbl.fri13.net

V malém sále MKP na Mariánském náměstí bude 31. března od 17 hodin číst Zdeněk Grmolec ze svého povídkového souboru nazvaného Vymítání anděla, kterou vydalo brněnské nakladatelství Host. Pořádá Společnost přátel PEN Klubu, uvádí Pavel Kosatík. Vstupné: 30,- Kč.

Ústav pro informace ve vzdělávání – Sukova studijní knihovna literatury pro mládež a Klub dětských knihoven ocení 31. března v Památníku národního písemnictví v Praze na Strahově nejúspěšnější knihy pro děti a mládež. Začátek v 10.00 v sále Boženy Němcové.

Máte-li rádi knihy Michala Viewegha, zajděte se ve středu 31. března podívat do městské knihovny v Praze na Smíchově. Vstup je zdarma, autorské čtení a beseda s autorem začínají v 17.00 hodin.

György Dalos Zdroj: bosch-sctiftung.de

György Dalos Zdroj: bosch-stiftung.de

…a ještě jedno ocenění

Podle serveru Hungarian Literature Online získal letošní Lipskou knižní cenu za evropské porozumění (Leipziger Buchpreis zur Europäischen Vertsändigung) maďarský autor žijící v Berlíně, György Dalos. Publikoval již přes dvacet titulů, některé psané v německém jazyce. Upoutal na sebe především detailním popisem politického a společenského obratu ve východní a střední Evropě.

31. 3., 10.00 Památník národního písemnictví, literární ceny
31. 3., 17.00 Zdeněk Grmolec: Vymítání anděla, Praha
31. 3., 17.00 Michal Viewegh v knihovně, Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vymítání anděla v městské knihovně