Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Výlety v Praze: Staroměstské náměstí. Jídlo, pití a Vánoce

Redakce

Redakce

16. 12. 2009

praha_staromestske_namestiV sobotu 28. listopadu se v Praze na Staroměstském náměstí slavnostně rozsvítil vánoční strom. Tímto gestem byl oficiálně odstartován adventní čas a samozřejmě příprava na Vánoce.

Zdroj: wikipedia.com

Zdroj: wikipedia.com

Letošní smrk měří dvaadvacet metrů a je bezpochyby dominantou celých vánočních trhů, které potrvají čtyřiatřicet dní a vyvrcholí silvestrovskými oslavami. Pestrý program ale rozzářením stromu rozhodně nekončí. Pořadatelé slibují, že předvánoční čas obohatí řada zábavných programů a české soubory jsou Sedmihlásek, Notičky či valašský Krušpánek. Těšit se však můžete také na adventní zpěvy z úst zahraničních konspirací, přicházejících z USA, Španělska nebo Austrálie.

Na Staroměstském náměstí se v tento čas nachází téměř stovka dřevěných krámků, které nabízejí návštěvníkům tradiční vánoční sortiment, ale také velký výběr dílen. Zde se představí například výroba ozdob či vánočních přání. I vaše ratolesti si mohou užít den plný zábavy. Právě pro nejmenší je přichystán pestrý doprovodný program v podobě loutkových a maňáskových pohádek nebo zhotovování ozdob, svícnů a v neposlední řadě také dopisů pro Ježíška.

Nezdravé dobroty kam se podíváš

Ruku na srdce, krom připraveného rozptýlení je stejně jako každý rok významným vztyčným bodem každého turisty i občerstvení, které je zde zastoupeno v mnoha podobách. Mimo lahodných likérů a jiných alkoholových pochutin je nejprodávanějším pokrmem trdelník, který se nabízí v nejedné chuťové variantě. Pokud však nejste milovníky sladkého pečiva, radost vám rozhodně udělají teplé preclíky a samozřejmě pravá staročeská cmunda.

Ačkoliv jsou ceny za poskytované zboží opět vysoké, každý, kdo má příležitost, by se měl na trzích zastavit a prožít pravou vánoční atmosféru se vším, co k ní patří.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výlety v Praze: Staroměstské náměstí. Jídlo, pití a Vánoce