Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Výlety v Praze: Mořský svět na dosah

Samcová Jana

Samcová Jana

20. 1. 2010

morsky svetKam v Praze zavést své kroky, když venku panuje mráz a sychravo? Na procházku to není a věčně vysedávat po kavárnách nebo u televize už se omrzelo. Praha je naštěstí v nabídce volnočasových aktivit štědrá a tentokrát vás zve do Mořského světa na Výstavišti.

Mořský svět, Zdroj: morskysvet.cz

Mořský svět, Zdroj: morskysvet.cz

Žraloci, rejnoci, murény, langusty. Drtivá většina z nás se s těmito pojmy seznámila, minimálně v hodinách přírodopisu, avšak málokdo měl tu čest spatřit tyto živočichy jinde, než na obrazovce. Mořský svět je v tomto ohledu výbornou učební pomůckou i fantastickým zážitkem. Stanout tváří v tvář ostrým zubům dravé ryby, která dokáže bez mrknutí oka usmrtit pouhým mrsknutím ploutví, není k zahození. Už jen pro ten adrenalin.

Mořský svět se od svého otevření pořádně rozrostl a neustále přichází s něčím novým. Největším lákadlem a dominantou je obří nádrž o objemu 100 tisíc litrů, v níž se prohánějí žraloci. Ne náhodou se při pohledu do očí žraloku bělocípému návštěvníkům vybaví Spielbergovy Čelisti. Úžas budí i nádrž s vrakem lodi Bounty, v níž kromě žraloků vegetují i rejnoci s murénami. Murénám byla shůry dána i samostatná nádrž vybavená keramickými amforami, které kromě dekorace těmto rybám slouží i jako úkryt. Součástí Mořského světa je i nádrž s majákem ze Severní Karolíny s barakudami a langustami nebo nádrž Bájná Atlantida s měkkýši. Přehlédnout nelze obří průhledovou nádrž, která se nachází v samém středu Mořského světa. V ní našly domov želvy, žáby či pirani.

Dokonalá iluze mořských hlubin

Ilustrační foto, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Ilustrační foto, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Kromě sledování mořských živočichů a stovek pestrobarevných korálů a ryb, poslouží k duševní relaxaci Vesmírná laguna, jejíž vnitřek je obklopen drahými kameny – ametystem, záhnědou a křišťálem. Oko potěší nástěnné malby, tematicky zaměřené jak jinak než na mořské hlubiny. Namíříte-li své zraky ke stropu, spatříte maketu manty atlantské. Rejnoka, jehož rozpětí dosahuje neuvěřitelných osmi metrů. Iluzi podmořského života dokreslují světelné efekty i hudební kulisa. Schody vás zavedou ještě do korálové jeskyně, dlouhé 25 metrů, kde lze unikátně nahlédnout do tajů pestrobarevných korálů i ryb.

Živočichové v Mořském světě pocházejí z vzácných oblastí, jakými jsou Karibik, Indonésie nebo Havaj. V pravidelných intervalech probíhají i doprovodné akce. V úterý krmení žraloků, ve středu krmení středové nádrže, ve čtvrtek krmení přímo z ruky potápěče a každý poslední pátek v měsíci se Mořský svět otevírá na noční prohlídku. Mořský svět je dvoupatrový, přičemž celé spodní patro je bezbariérové. Schody vedou pouze do prvního patra, kde je umístěna korálová jeskyně. Možné jsou skupinové prohlídky s průvodcem, který odborný výklad přizpůsobí věku návštěvníků.   

 

MOŘSKÝ SVĚT

ADRESA: Výstaviště Praha 7, Holešovice

OTEVÍRACÍ DOBA: Denně od 10 do 19 hodin

VSTUPNÉ:

Dospělí 240 korun

Děti do 1 metru zdarma

Děti do 15 let 145 korun

Studenti a důchodci 190 korun

Dále je možné využít rodinné a skupinové vstupné

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výlety v Praze: Mořský svět na dosah