Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Výlety v Praze: Divoká jízda na bobové dráze

Samcová Jana

Samcová Jana

9. 12. 2009

Bobová dráha ProsekVíte, kde se dá v obci beztrestně jet více než povolenou 50 km rychlostí v hodině? Že ne? Pak jste určitě ještě neslyšeli o bobové dráze na pražském Proseku. Jediné v Praze!

Bobová dráha Prosek, Zdroj: bobovadraha.cz

Bobová dráha Prosek, Zdroj: bobovadraha.cz

Přes nespočet atrakcí, které matička stověžatá má, tu přece jen něco chybělo. Zábava pro malé i velké, sport i odpočinek v jednom. Od roku 2003 je ale všechno jinak. V pražské čtvrti Prosek, na místě bývalé lyžařské sjezdovky, vyrostla kilometr dlouhá bobová dráha, která láká návštěvníky všech věků k divoké jízdě. A když říkáme divoké, tak tím opravdu myslíme divoké. Vozíčky to umějí rozbalit až na 62 kilometrů za hodinu! Ti největší milovníci adrenalinu zkoušejí projet celou trasu bez brzdění, aby pak v cíli na tachometru dosáhli co nejlepšího skóre. Ovšem zde musíme varovat před hrdinstvím. Nejednou se už stalo, že neopatrný jezdec v začátkách vylétl i s vozíkem z dráhy.

Bobová dráha je v provozu denně od 10 do 22 hodin a za šest let své existence už stihla svézt skoro milion a čtvrt bobistů! To už je co říct. Jezdí se za každého počasí, po celý rok. Velkým lákadlem bývají večerní jízdy za umělého osvětlení, kdy se můžete při jízdě kochat tisícem světel kouzelné Prahy. Panorama města je jako na dlani. Za bílého dne nejedno oko potěší pohled na okolní les a vinice. Součástí areálu je restaurace, letní terasa i dětský koutek. Ovšem děti si mohou parádní jízdu na bobové dráze užít také. Samy mohou jezdit už od osmi let, ty mladší se mohou svézt s vámi na jednom vozíku. Bez problémů se na něj vejdou dvě osoby. A tomu, koho by bobová dráha po čase omrzela, je k dispozici i nejdelší lanová skluzavka v České republice.

Bobová dráha Prosek, Zdroj: bobovadraha.cz

Bobová dráha Prosek, Zdroj: bobovadraha.cz

Jak se tam dostanete? Autobusem číslo 140, 166 a 185 nebo vlastním autem. Parkoviště je samozřejmostí.

 

Bobová dráha Prosek

Prosecká 906/34b

190 00 Praha 9

OTEVÍRACÍ DOBA: 10 – 22 hod

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výlety v Praze: Divoká jízda na bobové dráze