Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vyléčíme vaši depresi a přineseme tipy na lyžovačku. To vše v listopadu

Radek Lang

Radek Lang

1. 11. 2011

Listopad je tady a TOPZINE.cz si pro vás připravil řadu poutavých témat. Podívejte se, na co všechno se můžete těšit!

Film a TV přinese nejlepší adaptace Stephena Kinga

V listopadu se do kin dostane několik popcornových pecek, ale i pokračování filmů, u kterých jste možná nechtěli vidět ani první díl. Sci-fi Vyměřený čas přináší zajímavou myšlenku. Co kdyby se místo peněz používal čas jako platidlo? Anonym pak přiblíží génia Williama Shakespeara a Ocelová pěst dá odpočinout u popcornu fandům Hugha Jackmana. Na to vše můžete očekávat recenze, včetně hodnocení už čtvrtých Spy Kids (tentokrát ve 4D, co to asi může být?), předposledního Stmívání a třetího Arthura a Minimojů. Kromě toho pro vás máme soutěž k filmu Vyměřený čas o tašky na notebook a další ceny nebo výčet těch nejlepších adaptací podle knih Stephena Kinga!

Technologie a hry vyberou nejlepší strategické hry všech dob

Během listopadu se vrhneme na recenzi exkluzivního titulu Uncharted 3 pro konzoli PlayStation. Z ostatních her nás pak čeká především závěrečný díl příběhu o renesančním vrahu Eziovi v podobě Assassins Creed: Revelations. Čtenáři TOPZINE.cz budou mít díky rubrice Technologie a hry možnost porovnat filmovou a herní adaptaci Spielbergova trháku o slavném detekivovi Tintinovi.

Na své si přijdou i čtenářky, jelikož přineseme recenze nové taneční a sportovní hry pro pohybový ovladač Kinect. Z tematických článků porovnáme vzhled počítačových her z počátku devadesátých let s jejich současnými pokračováními a dáme dohromady deset nejlepších strategií všech dob.

Literatura projde Dnem poezie

V listopadu nás čeká především Den poezie: festival, který zaplaví poezií celou republiku, a TOPZINE.cz bude při tom! Věnovat se budeme také Erbenovu výročí, naši redaktoři pro vás připraví článek srovnávající texty Erbenovy třeba s texty Boženy Němcové. Chybět nebudou ani recenze, knižní novinky a ukázky.

Zdraví a sex probádá depresi

V podzimním měsíci se musíme zaměřit na rady, které nám pomůžou od ošklivých depresí. Vysvětlíme si, co přesně deprese je a jak se dá léčit. Abychom nebyli zas tak negativní, rozebereme si další sexuální praktiky a nevyhneme se ani tolik šeptanému análnímu sexu. Vysvětlíme si pár sexuálních, ale také zdravotnických pojmů, a poradíme vám, jak získat šarm.

Mrkneme se i na anální sex, Zdroj: archiv

Umění představí výstavu známého surrealisty

Umění bude v měsíci listopadu hlavně ve znamení soutěží. Vyvrcholí slavná cena Jindřicha Chalupeckého. Na výstavu jejích finalistů se můžete zajít podívat do centra současného umění DOX a 25. listopadu si vyslechnout vyhlášení vítěze. Opravdovou špičku mezi výstavami ale uvidíte ve Vídeňské Albertině. Ve spolupráci s Tate Liverpool tu probíhá výstava děl známého surrealisty Reného Magritta. V umění se ale můžete opět těšit i na porci zajímavostí a pikantností nejen ze světa umění ale i architektury.

Divadlo rozebere několik divadleních představení

Na druhý podzimní měsíc jsme pro své čtenáře připravili další nálož informací o kvalitních představeních z Prahy i mimo ni. Na programu jsou nové premiéry divadelních her i muzikálů, nebude chybět alterna ani klasické shakespearovské drama. Národní divadlo uvede nové nastudování Krále Leara, Divadlo pod Palmovkou uvede muzikál Chicago, Divadlo bez zábradlí zve na komedii Indická banka a Městská divadla pražská představí premiéry her Perplex a Gold za všechny peníze. Divadlo Komedie, které je v poslední sezoně své existence, můžete navštívit na představení Srdce temnoty. Tyto a spoustu dalších představení pro vás očíhneme i v listopadu.

Móda a styl začne s tipy na vánoční dárky

Zdá se vám, že do Vánoc je času dost? Omyl. Abyste se letos vyhnuli uspěchaným davům a boji o poslední slušné vánoční dárky, začněte s jejich sháněním co nejdříve. A protože vás opravdu chceme ušetřit infarktových situací, přineseme vánoční tipy na míru. Poradíme, co komu koupit, kam zajít a čím koho překvapit. Inspirace bude dost na to, abyste si poradili i s klasickými oříšky v podobě staršího bratra nebo rodičů vaší drahé polovičky.

Cestování se připravuje na lyžařskou sezonu

Zima již pomalu klepe na dveře a to znamená, že milovníci lyžování a zimních sportů již jistě netrpělivě čekají na první sněhovou nadílku. Proto pro všechny tyto nadšence v rubrice cestování spustíme speciál, ve kterém budeme informovat o sněhové pokrývce, počasí, přineseme tipy kam na lyžovačku, novinky lyžařských středisek a mnohém dalším u nás či v Evropě.

Protože podzimní příroda láká vychutnat si hru barev při procházkách, přineseme tipy k výletům po krásách českých. Po sportovním nebo turistickém úsilí vám poradíme, kam jít zrelaxovat své unavené tělo do nejlepších lázní v Maďarsku. Podíváme se také, jak lidé po celém světě slaví Vánoce.

FOTO: Studenti

Jak to bude s placením na vysokých školách?, Foto: Barbora Bednaříková, Topzine.cz

Vzdělání a kariéra probádá nářečí

Listopad a nadcházející měsíce budou patřit češtině. V rubrice Vzdělání a kariéra se podíváme na zoubek nejen gramatickým jevům, nýbrž i charakteru současné češtiny. Proč se v Praze říká ponožky a na Moravě fusakle, se dozvíte v článku věnovaném nářečím a rozdílům národního jazyka. Přineseme reportáže z dětského domova a ze Štrasburku, sídla Parlamentu EU. Samozřejmě vás nepřestaneme informovat o aktuálním dění ve školství, ať už se bude jednat o školné nebo výsledky státních maturity.

Apetit představí svatomartinské hody

V listopadu budeme pokračovat ve vydávání receptů zaměřených na podzimní plody, jako jsou jablka, hrušky, houby nebo ořechy. Představíme svatomartinské hody a jejich speciality a budeme pro vás stále sledovat kvalitu našich restaurací, kaváren, pizzerií, klubů a hospod. Poradíme, kam se vypravit i kterým podnikům se raději vyhnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyléčíme vaši depresi a přineseme tipy na lyžovačku. To vše v listopadu