Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Výhodné půjčky pro mladé na rok 2020

Od nástupu online bankovnictví a technologií nabízejí půjčky různé typy subjektů, včetně tradičních bank a čistě online poskytovatelů. Výběr nejlepšího subjektu pro půjčku a získání nejlepších sazeb půjčky vám může ušetřit desetitisíce korun. K získání osobní půjčky nepotřebujete dokonalý kredit. I ti s průměrnou až špatnou kreditní historií mají možnosti a my prozkoumáme různé z nich. Přečtěte si našeho průvodce, kde naleznete další informace o možnostech a věcech, které je třeba zvážit.

Nejlepší půjčka pro mladé vám pomůže dosáhnout finančního cíle, ať už se jedná o splácení dluhu s vysokým úrokem, nebo o financování velkých nákladů. Roční procentní sazby jsou velmi různé. Půjčka s nejnižší sazbou je nejméně nákladná – a obvykle nejlepší volba. Ale další parametry, jako jsou dodatečné poplatky nebo naopak založení a vedení účtu zdarma, a také to, zda konsolidujete dluh (konsolidace půjček), od sebe odlišují nabídku půjček na trhu.

Před výběrem vždy doporučujeme znát své kreditní skóre a porovnat půjčky od více subjektů. Především mladí lidé, kteří potřebují půjčky, by měli před zavázáním se k půjčce porovnat více možností.

Půjčky pro mladé lidi

Pokud jde o výběr půjčky, existují různé možnosti. Pro studenty je tu půjčka s nejnižší úrokovou sazbou, tzv. studentská půjčka, která je splatná, jakmile začnete pracovat.

Vždy porovnejte osobní půjčky od různých bank. Před výběrem však zvažte, kolik si skutečně potřebujete půjčit a jaké splátky si můžete každý měsíc dovolit. Koneckonců, je důležité, abyste své finance nepřetěžovali.

Půjčením peněz od banky splatíte částku, kterou jste si půjčili – kapitál – plus úrok z této částky. Pokud se nebudete držet plánu splácení, budete čelit poplatkům navíc, takže se ujistěte, že můžete uhradit náklady. Pamatujte, že čím vyšší je úroková sazba, tím déle bude splácení půjčky trvat, a tím více vás to bude stát.

Kreditní historie

Může být obtížné přijmout úvěr, když jste mladí, obvykle proto, že máte malou nebo žádnou kreditní historii.

Když poskytovatel úvěru provádí kontrolu kreditu, snaží se posoudit riziko, které pro něj vaše půjčka představuje; zejména zda budete moci splácet včas a zda máte na splácení prostředky.

Takže pokud máte malou nebo žádnou úvěrovou historii – což může být běžné v případě mladších lidí – pro poskytovatele bude obtížnější posoudit, jak spolehlivý jste jako dlužník. To však neznamená, že za jistých okolností nejsou k dispozici určité půjčky, je ale nepravděpodobné, že vám budou nabídnuty ty nejvýhodnější úrokové sazby.

Půjčky pro jedince s nízkým úvěrovým ratingem

Existuje rozdíl mezi špatným úvěrem a žádným úvěrem. V případě nízkého kreditního hodnocení však nepočítejte se získáním půjček s nejnižšími sazbami.

Pokud za sebou máte nulovou úvěrovou historii, protože jste nikdy dříve neuzavřeli půjčku nebo jakoukoli formu úvěru, možná budete mít problém získat půjčku. Zjistěte více o tom, co ovlivňuje vaše kreditní hodnocení. Mít neexistující kreditní skóre však nutně neznamená, že vám banky a další subjekty automaticky zavřou dveře. Ale může to znamenat, že vaše možnosti jsou omezené.

Ti s nízkým kreditním skóre pravděpodobně čelí vyšším úrokovým platbám a přístupu k menším půjčkám. Nejlepší nabídky jsou vyhrazeny pro dlužníky s perfektní úvěrovou historií a historií spolehlivých splátek. Věřitelé, kteří jsou ochotni poskytnout půjčky osobám s neexistujícím úvěrovým ratingem, to obvykle dělají s vyššími úrokovými sazbami a nižšími limity, protože je pravděpodobnější, že vás budou vnímat jako větší úvěrové riziko.

Jak mohou mladí lidé zlepšit své kreditní hodnocení

Existují jednoduché způsoby, jak zlepšit své kreditní skóre. Vyplňujte s rozvahou žádosti o úvěr, protože každá žádost zanechá ve vašem souboru „stopu“. Máte-li v krátkém čase hodně „stop“, je méně pravděpodobné, že vás přijme další poskytovatel půjček. Je důležité vybírat tedy půjčky s rozmyslem, protože pokud požádáte o určitou částku a v krátké době bude tato půjčka zamítnuta, může to mít negativní dopad na vaši kreditní historii, a tím i získávání dalších finančních produktů.

Když již získáte úvěr, ujistěte se, že budete průběžně splácet a postupně si budovat úvěrovou historii.

Nezoufejte však a nezapomeňte, že vaše kreditní historie není jediným faktorem, když se poskytovatelé rozhodují půjčit vám peníze. Zohledňují také vaši práci, plat a možná i další majetek, který můžete mít.

Než si vezmete osobní půjčku, bylo by také dobré se zeptat, zda by vám mohl půjčit peníze člen rodiny.

Ale i když si půjčíte od přítele nebo člena rodiny, je důležité vypracovat smlouvu, neformální, s podrobnostmi o tom, kdy a kolik budou splátky, a objasnění, zda budete muset zaplatit jakýkoli úrok z půjčky.

Studentské půjčky

Pokud studujete na univerzitě, je produktem s nejnižší úrokovou sazbou pravděpodobně studentská půjčka.

Výše půjčky je určena vašimi osobními okolnostmi. Studentské půjčky jsou splaceny, jakmile začnete pracovat a vyděláváte přes určitý práh, přičemž peníze jsou automaticky odečteny z vašeho platu.

Kromě studentské půjčky existují i ​​další úvěrové produkty zaměřené na studenty, které by pro vás mohly být volbou.

Prozkoumejte půjčky typu peer-to-peer

Půjčování peer-to-peer se vyplatí prozkoumat; v mnoha případech atraktivní obchody pravděpodobně vyžadují dobrou úvěrovou historii, ale pokud máte skvělý obchodní nápad, pak například i crowdfunding by mohl být způsob, jak získat financování.

Závěrem

Nezapomeňte, že můžete zvýšit své šance na získání úvěrů, kreditních karet a dalších produktů zlepšením svého úvěrového skóre.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výhodné půjčky pro mladé na rok 2020