Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Vyhlášení talentové soutěže Start-Up 2012: Kdo získal hlavní cenu?

Redakce

Redakce

10. 12. 2012

V rámci letošního Prague Fashion Weekendu byly také rozdány ceny pro studentské módní talenty Start-Up. Kdo oslnil porotu a odnesl si hlavní cenu?

FOTO: Awkward designérské duo

Designerské duo Awkward Zdroj: praguefashionweekend.cz

Co je talentová soutež Start-Up?

Start-Up je výjmečnou soutěží pro studenty či čerstvé absolventy oděvních a uměleckých škol na území České a Slovenské republiky. Tématicky laděné kolekce Války barev ztvárnilo celkem 26 mladých návrhářů. Z 11 finalistů byli vybráni vítězové obou kategorií. Důraz byl kladen především na uchopení a ztvárnění tématu.

Vítězky roku 2012

Vítězka kategorie oděv Maja Božovič je studentkou Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě. Dle slov této návrhářky se jí zahraniční stáž stala tím prvním impulsem k vytvoření kolekce. Inspirací se jí dostalo díky seznámení se s mnoha zajímavými lidmi různých kultur, které měla možnost zde potkávat. Obdrženou výhru by chtěla použít k vytvoření další kolekce, na které již pracuje.

Designerské duo Awkward Lucie Jelínková a Monika Nováková jsou studentkami VŠUP Praha, ateliéru Módní tvorba. Výhra je pro ně především motivací do budoucna a zároveň prezentací, díky které se tak mladé návrhářky mohly dostat do podvědomí veřejnosti, a to nejen v České republice.

Výhra pomůže vítěžkám rozjet módní kariéru

Finanční odměnu ve výši 100 a 50 tisíc korun, kterou získaly v kategorii oděv a módní doplněk, jim byl předán z rukou Dariny Křížové, manažerky značky Perwoll, hlavního partnera této soutěže. Na předání cen samozřejmě nechyběla ani Simona Krainová, která byla ambasadorkou celého Prague Fashion Weekendu.

Neméně zajímavou motivací pro účast v této soutěži je možnost zviditelnit svou práci na mole Prague Fashion Weekendu. K příštímu ročníku s tématem Bod zrodu se mohou zájemci nejen oděvních škol přihlásit do 30. dubna 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyhlášení talentové soutěže Start-Up 2012: Kdo získal hlavní cenu?