Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vydejte se prozkoumat nepoznané okolí Luhačovic

Redakce

Redakce

14. 5. 2010

Docházejí vám nápady, kam na výlet? Topzine.cz má pro vás jeden velmi zajímavý tip. V malé vesničce Podhradí, situované v okolí Luhačovic na Zlínsku, byl vybudován netradiční Ekopark Starý Světlov, pojmenovaný podle nedaleké zříceniny, ke které se můžete kolem parku ubírat naučnou stezkou a zpříjemnit si tak den.

Ekopark-2

Ekopark, Zdroj: vychodni-morava.cz

Firma MDP GEO společně s obcí Podhradí, Střední odbornou školou Luhačovice a Sborem dobrovolných hasičů Podhradí, přiložila ruku k dílu při výstavbě nového Ekoparku.

„Chtěli jsme vytvořit něco nového, co by místním lidem i lázeňským hostům více představilo zdejší zachovalou přírodu v kombinaci s bohatou historií a zároveň bylo dostatečně lákavým a zábavným tipem na výlet pro celou rodinu. Proto návštěvníci v ekoparku najdou jak několik informačních panelů naučné stezky Pod Starým Světlovem, osvětlující historii, pověsti a mnohé jiné zajímavé informace z okolí, tak i spoustu dřevených herních a naučných prvků a nádherných soch z téhož materiálu, které vytvářejí v prostoru parku jedinečnou atmosféru,“ uvedl Roman Kašpar z obecně prospěšné společnosti Luhačovské Zálesí.

Starý Světlov, Zdroj: panoramio.com

Součástí Ekoparku je již zmíněná naučná stezka Pod Starým Světlovem, začínající v samém centru obce hned u autobusové zastávky. Pokud se tedy rozhodnete navštívit toto místo, vydejte se po této stezce, která vám nabídne panoramatické výhledy na celou oblast lázeňského města Luhačovice. Nevyhnete se ani středověké zřícenině, kterou najdete na zalesněném svahu mezi obcemi Podhradí a Pozlovice. Původní hrad Světlov, zvaný Starý Světlov nebo Engelsberk, byl postaven ve 13. století, ale bohužel jsou z něj dnes k vidění pouze zbytky – val, příkop a část zdiva. Mnoho mocností na tomto hradě vystřídalo svá žezla, za zmínku stojí Albert, Eliška a Jaroslav ze Šternberka, vůdce lapků Pankrác od Sv. Mikuláše nebo Burian z Vlčova.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vydejte se prozkoumat nepoznané okolí Luhačovic