Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Vydejte se do pohádkové říše s Georgesem Hobeikou

Petra Červená

Petra Červená

21. 6. 2011

FOTO: Kolekce jaro/léto 2011 Georges HobeikaMáte rády pohádky? Libanonský návrhář Georges Hobeika vás svou letní kolekcí láká do říše snů a pohádek, kde nakonec vždycky všechno dobře dopadne. Je to sice svět iluze, ale právě svět módy je jeden velký nadýchaný růžový obláček plný snů. Jen se na chvíli zastavte a sněte. Kdy jindy než teď?

FOTO: letní kolekce 2011 Georges Hobeika

Křehké, něžné, vzdušné, pro letní lásky jako stvořené, Zdroj: georgeshobeika.com

Georges Hobeika původně vystudoval stavební inženýrství, ale před více než 20 lety propadl módnímu návrhářství. A to díky své matce, též módní návrhářce, které už jako malý vylepšoval návrhy. Umělecký talent mají nepochybně v rodině a jeho ateliér v Bejrútu se tak stal malým rodinným byznysem. Smysl pro detail si vytříbil na studiích, kde se žádná odchylka netoleruje.

Herečky ho milují

Každá jeho kolekce je plná smyslnosti a vášně, něhy a neuskutečněné touhy. Je ale velmi těžké neztratit balanc a nesklouznout k prvoplánové kráse, nepřehnat to s vášní a nedojít k lascivnosti. A za to mu velký dík, že si dokáže stále zachovat svoji tvář. Tvorba Georgese Hobeiky přitahuje právem světla reflektorů, v jejichž středu stojí Jennifer Lopez, Hilary Swank, Eva Longoria a mnohé další.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2011 Georges Hobeika

Nedostihnutelný lesk haute couture

Rok 1994 znamenal předěl v jeho kariéře. Blízký východ vyměnil za západní Evropu, Mekku módy, Paříž. A kde jinde začít pracovat než v módním domě Chanel. Jeho jméno pomalu nabývalo na významu a ozvěna začala lehce rezonovat do světa haute couture. Přišel čas vrátit se zpět do vlasti, kde si otevřel vlastní ateliér.

Pohádkové léto

Georges vás nechá unášet na vlnách romantiky v barvách lila, bílé, béžové, holubí šedi a několika odstínů žluté, od sytých po tlumené. Z materiálů nemohlo chybět hedvábí a satén, ty si víly a jiné křehké nadpřirozené bytosti zabraly zcela pro sebe. Dlouhé šaty s korzetem připomínající malý vodopád musí bez rozdílu slušet každé ženě. Bílé šaty s živůtkem, na kterém jsou z látky vytvořené květy, jsou pro změnu pro ženy s chlapeckou postavou.

FOTO: Kolekce jaro/léto 2011 Georges Hobeika

Která z vás by nechtěla takové svatební šaty?

Letní kolekcí prolétla čtyřicátá a padesátá léta, kde vznešenost a ženskost měla zcela jiný podtext než dnes. A tento rukopis se snaží Georges přeložit ženám schovaných do uniforem v podobě džín a trika, legín a minisukně a neustávajícímu hitu v podobě tureckých kalhot. Zapomeňte alespoň na okamžik na tento styl a pokuste se najít kouzlo nevinnosti a ženské smyslnosti v kolekci Georgese Hobeiky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vydejte se do pohádkové říše s Georgesem Hobeikou