×
TOPZINE.cz

Universal vydá reedice na vinylu. Oživí tak Nirvanu i Sonic Youth

FOTO: Vinyl
Vinylům, stejně jako CD, hrozí s nástupem digitálních nosičů zánik, Zdroj: imgbase.info

Jedno z největších hudebních vydavatelství na světě, Universal Music, se podle nejnovějších informací chystá spustit crowdfundingovou webstránku, pomocí které bude vydávat starší a raritní alba.

Nový projekt vydavatelství Universal svědčí o tom, že vinyl je stále aktuálním formátem. Zdroj: imgbase.info

Mezi deskami, které by měly znovu vyjít v rámci Vinyl Project, by měly být klasiky posledních desetiletí jako třeba Goo od Sonic Youth, Biophilia od Björk nebo legendární Unplugged od Nirvany. V marketingových průzkumech se objevila i jména jako Tom Waits nebo Jackson 5.

Celý projekt je založen na tzv. crowdfundingu, podobně jako v poslední době populární platforma Kickstarter. Princip je jednoduchý. Fanoušci zaplatí, kolik chtějí, resp. určitou minimální sumu a něco navíc. Tím si zajistí koupi desky, pokud se na celý projekt vybere dostatečné množství peněz. Ti, kteří přihodí víc, se určitě mohou těšit na některé bonusy.

Hudba budoucnosti?

Tenhle koncept reedicí za pomoci fanoušku není nový. Letos ho využili i labely Ninja Tune Records nebo Domino. Těm webstránka pomohla zjistit, o které z jejich již nevydávaných alb je největší zájem. Mnoho z nich totiž bylo zničeno při velkém požárů ve skladech Sony v roce 2011.

Zatím Universal neohlásil pro Vinyl Project žádné konkrétní datum. Ale už teď je jasné, že potěší hlavně skutečné hudební fajnšmekry. Otázkou zůstává, jestli je tento projekt jen dalším promyšleným marketingovým tahem, nebo je to cesta budoucnosti pro některá vydavatelství.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..