Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Vychutnejte si Seifertovu poezii v zámeckém parku

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

16. 6. 2011

FOTO: Jaroslav SeifertDnešní rozmanitá nabídka pozvánek na literární akce nenechá v klidu ani ty největší váhavce. Jste-li zvědaví, jak se dají upravit česká jídla do lehce stravitelné podoby, zajděte na autogramiádu nové knihy receptů Markéty Hrubešové. Vybírat také můžete z LiStOVáNí knihou Markéty Baňkové či stylového podvečera plného Seifertovy poezie.

FOTO: Markéta Baňková

Markéta Baňková se Strakou v říši Entropie vyhrála Literu za objev roku, Zdroj: Radek Lang, Topzine.cz

Pokud si rádi pochutnáte na zdravém a zajímavě upraveném jídle, pak si nenechte ujít besedu s herečkou Markétou Hrubešovou. Na 16. června od 16 hodin pro vás totiž připravila i autogramiádu nové knihy s názvem Tak vařím já. Těšit se můžete i na ochutnávky a prezentace vína. Akce se koná v brněnském obchodě Knihy Dobrovský (Joštova 6).

LiStOVáNí tak trochu jinou učebnicí

V projektu LiStOVáNí budete mít možnost si poslechnout scénické čtení z knihy Markéty Baňkové Straka v říši entropie, a to 20. června od 18 hodin v kavárně U Notáře (Sázavská 430/1, Havlíčkův Brod). Autorka za tuto knihu bajek pro děti i dospělé získala ocenění Magnesia Litera v kategorii Objev roku. Máte tak jedinečnou šanci zažít to nejpříjemnější doučování ve svém životě, protože příběhy zachycené v knize mimo jiné boří nudné fasády fyziky.

V Zámecké zahradě ve Vyškově se 21. června od 17 hodin koná podvečerní setkání milovníků poezie s názvem Fontána slov aneb Návraty Jaroslava Seiferta do Vyškova. Co dodat, když název hovoří za vše – snad jen to, že úryvky z básníkova díla bude číst Jarmila Wolfová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vychutnejte si Seifertovu poezii v zámeckém parku