Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Výbuch metanu v dole Darkov zabil 3 lidi. Další 2 jsou zranění

ČTK

ČTK

7. 8. 2015

Při výbuchu metanu v černouhelném dole Darkov společnosti OKD na Karvinsku zemřeli tři zaměstnanci. Další dva horníci jsou zraněni, z toho jeden má velmi vážné popáleniny.

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Neštěstí se stalo ve čtvrtek ve 23:30 při ražbě důlní chodby. Příčiny prošetřuje komise odborníků a policie, dodal Síbrt. Mrtvým bylo podle serveru iDnes.cz 32, 38 a 39 let.

Podle Humpla má jeden ze zraněných horníků rozsáhlé popáleniny na více než polovině těla, záchranáři ho převezli vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Ostravě. Druhý zraněný je podle Humpla v péči lékařů báňské služby, jde pravděpodobně o lehčí zranění. Podle serveru iDnes má zlomené předloktí a spodní část nohy.

Na místo neštěstí byli okamžitě povoláni záchranáři Hlavní báňské záchranné stanice. Ředitel Důlního závodu 1 Boleslav Kowalczyk vyjádřil soustrast rodinám i blízkým zesnulých zaměstnanců.

Poslední neštěstí v provozech společnosti OKD se stalo loni v listopadu. Při otřesu v Dole Karviná zemřeli tři lidé a devět horníků se zranilo. Před tímto neštěstím v provozech OKD loni zemřelo pět lidí, z toho jeden v Dole Darkov.

V únoru zemřel šedesátiletý zaměstnanec v areálu úpravny uhlí Dolu ČSM, našli ho mrtvého pod vrstvou uhlí v jednom z naložených vagonů. V březnu zahynul dvaačtyřicetiletý horník při závalu v Dole Karviná. Na povrchovém pracovišti Dolu Darkov v Karviné zemřel v dubnu jednačtyřicetiletý zaměstnanec při výměně lana důlního zařízení. Šestačtyřicetiletý horník zahynul v květnu v podzemí Dolu Karviná v Orlové, při manipulaci s břemenem byl přitlačen k nakladači. V srpnu zahynul v podzemí Dolu ČSM na Karvinsku šestačtyřicetiletý horník.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výbuch metanu v dole Darkov zabil 3 lidi. Další 2 jsou zranění