Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Vybrali jsme 6 filmových škol, ve kterých byste chtěli studovat

Redakce

Redakce

5. 9. 2012

!Anketa!Těšili jste se, až začne škola? Ne, to není ironie, a dokonce jsme se ani nezbláznili. Stačí si jen najít tu správnou školu a hned se do ní začnete těšit. A jaká je ta pro vás? Hlasujte v naší anketě.

bradavice

V Bradavicích byste si mohli zahrát famfrpál. Zdroj: Warner Bros.

Škola čar a kouzel – Harry Potter

Jako první tu máme krásný a odlehlý hrad Bradavice. Název úžasně kontrastuje s krásou této školy. Studenti mají k dispozici ubytování na hradě, jídelnu s průhledným stropem, nejmodernější pohyblivé schodiště, přenádherný zapovězený les nebo rozlehlé famfrpálové hřiště, kde se koná každoroční turnaj. Učitelský sbor je poměrně pestrý, stejně jako zvířata žijící kolem hradu. Setkat se tu můžete s obřími pavouky, trojhlavým psem nebo veverkami.

Podmínky pro přijetí jsou jen dvě. Nebýt mudla a pořídit si hůlku (ideální jsou ty na baterky se světelnými a zvukovými efekty). Pokud máte zájem, zajděte za nejbližším chovatelem sov a předejte mu strukturovaný životopis.

Akademie Jedi – Star Wars

Škola byla vytvořena speciálně pro nadané žáky a mírový sbor. Obrovskou výhodou je osobní učitel, který je vyhrazen jen a jen pro vás. Tento učitel má nevídané zkušenosti se vším, co budete potřebovat. Od zapínání neonů až po agresivní typ vyjednávání. V průběhu studia se podíváte na nejrůznější planety, vyzkoušíte si řídit mnoho vznášedel a v rámci biologie se dostanete i do útrob obrovitých tvorů.

Jedi-Tempel

Chrám rytířů Jedi. Byty jsou dole a nad nimi učebny. Sborovna je nahoře ve věži. Zdroj: 20th Century Fox

Bohužel kvůli nákladům spojeným s osobním učitelem stát odmítl jakékoliv další finanční příspěvky. Proto nejen, že si světelný meč budete muset vyrobit sami, ale dokonce budete nuceni k zatýkání zločinců na místo policie.

Škola mutantů – X-Men

Pokud máte zvláštní schopnosti, je toto místo přímo pro vás. Škola má moderní vybavení, jako je protipožární systém nebo tělocvična. Pro přijetí stačí ukázat, co umíte (tím nemyslíme derivace, ale firebally). Výuka obsahuje mimo běžných předmětů, jako je angličtina a horolezectví, i pestrou škálu specializací. Například umělecky zaměřené křídlo, kde vznikl film xXx.

Školu vede Profesor X, vyhlášený vědec a telepat, který se rád jen tak projíždí ve své mazdě-rX. Dále tu pracuje například slavný Wolverine vyučující dílny, především řezání. Jestli chcete studovat na téhle škole, tak se zastavte na konkurz do talent show, pět a více končetin je výhodou.

X-Men

Učitelský sbor v plné parádě. Alespoň většina z nich. Zdroj: 20th Century Fox

Škola pro občany – Hvězdná pěchota

Nesnášeli jste ve školce děti z beruškové třídy? Plácačku a sprej proti hmyzu nedáte z ruky? Nemáte žádné zvláštní nadání? Nezoufejte a přihlašte se na výcvik do boje proti broukům. Dobrá fyzická kondice je výhodou, avšak není podmínkou.

Po dokončení studia a několika letech v přední linii naší antiinsect armády vám bude udělen titul ob. (občan) před jméno a dostanete samolepku podle vašeho výběru. Škola má k dispozici několik hřišť na paintball a na laser game. Přihlášky posílejte mezihvězdnou poštou do skončení války.

Vesnická škola drakobijců Jak vycvičit draka

Zapadlá, ale rozhodně ne liduprázdná vesnička někde na severu severní polokoule nabízí několikaleté studium a praxi v oboru dračích lovců a dračích jezdců. Všem studentům je k dispozici dřevěná chatrč pro přespání, dračí aréna nebo vesnická knihovna. Teoretické hodiny jako historie nebo péče o brnění probíhají v knihovně. Naopak cvičení se sekerou, případně i s mečem, probíhají na louce mezi motýly.

Dračí jezdec

Dračí jezdec v akci. Zdroj: Dreamworks

O přijetí rozhoduje náčelník a velikost příspěvku na rozvoj vesnice. Pokud přežijete první rok, tak se můžete těšit na létání na dračím hřbetu. V případě, že přežijete i let a školu zakončíte úspěšným soubojem v aréně, stanete se uznávanými válečníky. Ministerstvo školství toto studium sice nedoporučuje, ale dobrodružným povahám tu nebude scházet nic mimo internetu.

Nanny McPhee – Kouzelná chůva Nanny McPhee

Chůva McPhee je asi nejlepší variantou. Pracuje zcela zdarma a výuka probíhá u vás doma. Jediná potíž je v tom, že si bere na starost pouze jednu rodinu, kterou si navíc sama vybere. Vlivní kamarádi vám tentokrát to nejlepší pro svoje děti získat nepomohou. Na druhou stranu její velkou slabinou je zaměření pouze na mezilidské vztahy.

Jestliže potřebujete někoho na jadernou fyziku, tak existují jiné varianty. Avšak i mezilidské vztahy jsou důležité. Pokud máte možnost, doporučuji kombinované studium. Přihlášky jí posílejte kam chcete, protože přes ně chůva McPhee nepracuje.

Chůva McPhee

Vstávat a cvičit. Jak lépe vzbudit ospalce než trubkou? Zdroj: Universal Pictures

Která škola je ta pravá? Nebo že by nejlepší školou byla ta se značkou život?

[poll id=“160″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 6 filmových škol, ve kterých byste chtěli studovat