Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Vybrali jsme 5 základních hygienických návyků, které muži přehlížejí

Klára Brázdová

Klára Brázdová

9. 11. 2011

Přestože je v dnešní době mnohem více mužů, kteří s o sebe umí starat, pořád potkáváme velké množství zanedbaných mužů. Představujeme vám 5 nejzákladnějších hygienických návyků, které muži zkrátka přehlížejí.

Upravení muži jsou mnohem přitažlivější, Zdroj: sxc.hu

„Muži mají být chlupatí a mají smrdět.“ Který spolek ošklivých a zanedbaných mužů tuto větu vymyslel? Muži o sebe sice nemusí dbát tolik jako ženy, přesto by se z následujícího článku měli inspirovat a začít se o některé partie starat.

Čistý a nezanedbaný muž totiž působí nejen sympaticky, ale také důvěryhodně. A myslíte, že se krásná žena zastaví u neoholeného a páchnoucího muže? Určitě ne.

Chlupy v nose jsou odporné. Zbavte se jich co nejrychleji

To, že se muži ráno oholí, je, zdá se, už samozřejmostí. Když už se pustili do údržby obličeje a krku, neměli by zapomínat na nos. Dlouhé, zakroucené chlupy vyčnívající z nosu jsou totiž značně nevábné. Proto by si teď každý muž měl vzít alespoň malé nůžky a chloupky z nosu odstanit.

Čtěte také: Osudový muž opravdu existuje! Najděte ho s námi

Úplné odstranění vytrháním chloupků by bylo nejlepší, a však takový bolestivý zážitek může způsobit odpor k udržování sebe sama na dlouhou dobu.

Holení není jen ženskou záležitostí

Oholené nohy by muži měli nechávat jen ženám. A však trochu zastřihlé podpaží se v létě nestává jen estetickou, ale i praktickou věcí. Pot a tím pádem i zápach nebude mít šanci se udržet.

Holení vousů je snad každodenní záležitostí a samozřejmostí, někteří muži však zapomínají na pečlivé oholení krku. Muži by holení měli brát opravdu poctivě, zanedbaná tvář totiž nepůsobí moc důvěryhodně.

Holení berte důkladně

Přirození a jeho holení se stalo oblíbené v posledních letech. U žen se dokonce vymýšlí tvary, do kterých si ženské přirození můžete vyholit. U mužů je to o něco jednodušší. Pořád ale platí, že čím méně chlupů u přirození, tím více sexy muž vypadá.

Generace před námi by s takovým názorem nesouhlasila. V jejich době se totiž úplné vyholení přirovnávalo k nedospělosti, a proto sex s někým vyholeným připomínal pedofilii. Chlupy všeho druhu, na všech místech a ve vší míře byly zkrátka sexy.

Zbavte se suchých míst na vašem těle

Ženy zkrátka nenávidí suché a popraskané rty nebo ruce. Proto u sebe neustále nosí hydratační krém a balzám na rty. V tomto případě by se muži od žen neměli lišit.

Při romantické chvilce můžou totiž být vaše popraskané rty zrovna tou věcí, která moment lásky překazí.

Na upravené ruce koukají ženy hned po očích a pozadí

Ženy zkoumají mužské ruce hlavně kvůli velkým dlaním, které jsou pro něžné pohlaví neodolatelné. Muži by tedy neměli zapomínat na úpravu svých rukou. Krátké nehty by měly být upravené, proto by muži měli zapomenout na kousání nehtů.

Péče o nohy je důležitá

V koupelně dozajista malé nůžky leží, proto neváhejte a místo zubů vyzkoušejte tento nástroj. Uvidíte, že nehty vypadají hned o moc lépe.

Péče o nohy by měla být častější, než jen přes léto

V létě muži nosí sandály nebo žabky, v tu chvíli si tedy nehty ostříhají. Ale tím péče končí? Muži by se měli zaměřit i na chlupy na prstech, které si neholí skoro nikdo.

Čtěte také: Odhalte mužské záhady

Řeč by měla být i o chodidlech a jejich úpravě. Ztvrdlé paty totiž nejsou zdravé a už vůbec ne pěkné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 5 základních hygienických návyků, které muži přehlížejí