Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Vybíráme koberce podle druhu materiálu

Vybíráte koberec do bytu? Pak byste se jako první neměli dívat na jeho barvu ani na vzor, ale na to, z jakého materiálu je vyroben. Každý jednotlivý typ má totiž své výhody  i nevýhody.

A jaké typy jsou na našem trhu nejčastěji dostupné?

  • Vlněný koberec ,
  • polypropylenový koberec
  • a polyesterový koberec.

Vlněný koberec je absolutní klasikou

V našich končinách jde o nejpopulárnější a také nejznámější typ. Vlna má totiž spoustu pozitivních vlastností – především je teplá, příjemná na dotek a při správné údržbě také značně odolná. Je vhodná i na dětské koberce nebo do místností, kde často přijímáte hosty. Navíc lze tyto dekorativní podlahové textilie také snadno čistit.

Ovšem mají i své nevýhody. Na prvním místě je alergie, proto se před jejich koupí ujistěte, že tímto zdravotním problémem netrpíte. Další nevýhodou je i vyšší cena. Tu však lze zmírnit sázkou na směs vlny a syntetického materiálu, která bývá také velmi odolná, ovšem vaši peněženku tolik nezatíží.

Polypropylenový koberec potěší moderní domácnosti

A máme tu další sázku na klasiku. Moderní koberce z polypropylenu se v našich domácnostech objevují stále častěji. Jsou vyrobeny ze syntetického materiálu, což snižuje jejich cenu. Polypropylen je navíc velmi odolný vůči všem druhům znečištění a ustojí většinu nepředvídaných nehod.

Nevýhoda? Snadno se otlačí a po delší době i ošlape. Je tedy třeba se vyhnout častému stěhování nábytku a další vyšší zátěži. Nejvíce mu to bude slušet uprostřed místnosti, kde mu podobná rizika nehrozí.

Polyesterový koberec odolá všem výzvám

A není divu. Tento materiál je totiž pravděpodobně vůči skvrnám absolutně nejodolnější. Výjimku tvoří jen znečištění od oleje. Dobrou vlastností těchto koberců je fakt, že se dají velmi snadno čistit a sušit, takže se hodí i do velmi zatěžovaných prostor.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybíráme koberce podle druhu materiálu