Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Vyberte si to pravé prostěradlo pro dokonalý spánek

Prostěradlo je nepostradatelný ložnicový doplněk. Kdo má rád bydlení v dokonalém souladu, musí hledět na barvu i materiál tohoto, často opomíjeného, kousku prádla. Zároveň nesmíme zapomínat, že přichází do kontaktu s kůží, proto by mělo být příjemné na dotek a z materiálů, které se hned neopotřebí. Jak si vybrat správné prostěradlo, které se bude na posteli vyjímat?

Nestárnoucí froté

Froté prostěradla jsou stále jedny z nejoblíbenějších. Tkanina se vyrábí z odolného a poměrně snadno udržovatelného materiálu. Navíc jsou tato prostěradla velmi příjemná, měkká, prodyšná a výborně sají vlhkost. Zamilujete si je zejména v zimním období, protože froté krásně zahřívá. A protože dobrých zpráv není nikdy dost, máme tu ještě jednu. Nemusí se žehlit.

Moderní jersey

Nepostradatelnou součástí mnoha ložnic se postupně stávají moderní jersey prostěradla. Majitelé čím dál víc oceňují jejich dobré užitné vlastnosti. Zejména měkkost a hebkost. Kdo by totiž nechtěl se po celodenním shonu zanořit do měkoučkého prostěradla. Navíc se stejně jako froté nemusí žehlit. Protože tolik nehřejí, jsou ideální pro letní období. Použité materiály zajišťují barevnou stálost a dlouhou životnost. Ideální pro náročné zákazníky.

Bavlna nikdy nezklame

Potrpíte si na klasiku? Pak bude vaší jedničkou nejspíš bavlněné prostěradlo. To z našich domovů jen tak nevymizí. Dnes už jsou dostupná ve všech možných barvách a ne jen v bílé, jako tomu bylo dřív. Bavlna je známá svou dlouho životností a odolností. Vyznačuje se dobrou prodyšností a savostí, zejména v horkých letních nocích její vlastnosti jistě oceníte.

Bílá nemůže chybět

Zatímco dříve byla potíž sehnat jinou barvu než bílou, dnes abyste bílé prostěradlo hledali pomalu lupou. Ve světě různých vzorů a barevných kombinací už je čistá bílá barva spíše v pozadí. Stále je tu ale mnoho těch, kteří bílou milují a postel si bez ní nedovedou představit. S bílým prostěradlem můžete zase o to více experimentovat s barvou ostatních lůžkovin. Dbejte jen na to, aby dobře sedělo na matraci a bylo příjemné na dotyk.

A které prostěradlo patří k vašim nejoblíbenějším? Froté, jersey nebo úplně jiné? Ať už je to jakkoliv, vybírejte takové, které se vám bude líbit, bude dobře sedět na vašich matracích a zároveň něco vydrží.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyberte si to pravé prostěradlo pro dokonalý spánek