Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Vyberte peníze z účtu a připravte se na to, že je utratíte. Jdeme na fotbal

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

26. 8. 2010

Párek, pivo, hlasivky. Cože mají tyto tři věci společného? Fotbal. Ti, co navštěvují stadion svého oblíbeného fotbalového klubu, vědí, kolik peněz si na nedělní zápas vzít. Pro ty ostatní jsme připravili tento článek.

Viking Stadium, Zdroj: xtratime.org

Viking Stadium, Zdroj: xtratime.org

Jen samotná vstupenka k fotbalu jistojistě nestačí. Ačkoli už za kus vytisknutého papíru se platí dost peněz. Hodně záleží na tom, kam se hodláte usadit, a také na skutečnosti, jestli se hraje ligové utkání či evropský pohár.

Na to ligové jsou k mání vstupenky od stovky, pokud patříte mezi tu skandující část publika v kotli. Vyšplhat se mohou ovšem až po tisíce, jestliže jste pro VIP lóže. Evropské poháry bývají, oproti lize, trojnásobně dražší.

Zdroj: pictures.com

Zdroj: pictures.com

Taková dlouhá cesta na stadion si zaslouží odměnu v podobě malého suvenýru. Je libo šála s názvem a znakem klubu, který máte v srdci? Pod 250 korun se zaručeně nevejdete.

Cestou ke svému sedadlu se velká většina fanoušků zastaví v občerstvení pro nějaké to pití. Několikametrová fronta přesvědčí, že jedno stačit nebude. Za kelímek desetistupňového piva se při fotbale platí kolem 35 korun. Nenechte se mýlit, nealkoholické nápoje mívají až o 10 korun vyšší cenu.

Pořádnému fandovi v kotli do poločasu pěkně vyhládne a pivo už je také vypité. Mnohdy jen vylité či vhozené po rozhodčím. A tak patnáctiminutovou poločasovou přestávku člověk prostojí v další frontě u občerstvení.

Zdroj: slovenian.alps.com

Zdroj: slovenian.alps.com

Klobása a další dvě piva. Kus takového masa na grilu se mnohdy platí téměř zlatem. Ceny se liší, ale průměrně je to 40 korun za jednu klobásu.

Po zápase u tramvaje se zdá být v peněžence takříkajíc vítr. Jenže to není jen zdání, ale tvrdá realita. Prkenice je o nejméně 700 korun lehčí. A to prosím za jednoho člověka. Naštěstí toalety jsou pro všechny na stadionu zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vyberte peníze z účtu a připravte se na to, že je utratíte. Jdeme na fotbal