Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Výběr 10 nejbizarnějších turistických cílů

Samcová Jana

Samcová Jana

11. 7. 2010

Obvyklému turismu, tedy celodennímu chození po architektonických památkách, zdá se odzvonilo. Turisté se dnes předhánějí v navštěvování co nejpodivnějších míst, ať už jde o žvýkačkovou uličku v Kalifornii nebo o Černobyl, z něhož výbuch jaderné elektrárny vytvořil nebezpečnou radioaktivní zónu. Podívejte se na výběr deseti nejbizarnějších turistických atrakcí, který připravila Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Gundam, Zdroj: AČCKA

GUNDAM

Mezi velmi neobvyklé tokijské turistické atrakce neodmyslitelně patří obří socha obrovského robota stojící v tokijském parku Odaiba Shiokaze. Téměř 20 metrová replika robota  RX-78 Gundam má pohyblivou hlavu a svítí na 50 místech svého těla. Byl vybudován v červenci 2009 u příležitosti 30. výročí nejpopulárnějšího japonského animovaného televizního seriálu.

Největší hokejka, Zdroj: AČCKA

NEJVĚTŠÍ HOKEJKA

Pravděpodobně největší volně stojící hokejku nalezneme v malém městečku Eveleth v Minnesotě v USA. Hokejka je téměř 35 metrů vysoká, váží tři tuny a je doplněná 300 kilovým hokejovým pukem.

Pomerančová bitva Ivrea, Zdroj: AČCKA

KARNEVAL VE MĚSTĚ IVREA

Pokud navštívíte koncem února italské město Ivrea, stojí tu za vidění unikátní karneval s pomerančovou bitvou. Každoročně se toto malé italské městečko nedaleko Turína promění na tři dny v pomerančové bitevní pole s jedinou povolenou zbraní a to pomerančem v ruce.

Integratron, Zdroj: AČCKA

INTEGRATRON

Pro ty, kdo mají zájem o zvláštní psychedelický zážitek, doporučujeme navštívit budovu Integratronu, která se nachází na pouští Mohave v Kalifornii. Tento akustický dóm postavený v geomagnetickém víru svým návštěvníkům nabízí 30 minutovou zvukovou léčebnou lázeň. Původně byla budova navržena Georgem Van Tasselem jako omlazující stroj a stroj času, který má pravděpodobně magnetickou vazbu na pyramidy v Egyptě. V současnosti je Integratron jedinou celodřevěnou komorou s dokonalým zvukem v USA.

Katakomby v Paříži, Zdroj: AČCKA

PAŘÍŽSKÉ KATAKOMBY  

Po návštěvě katakomb budete mít zaručeně zlé sny. Začaly vznikat již ve starověku, kdy Římané pod Paříží dolovali kamení. Od roku 1780 se katakomby staly úložištěm lidských ostatků ze zrušených hřbitovů, které musely ustoupit nové městské zástavbě. Do roku 1814 již byly do katakomb umístěny ostatky více než šesti milionů lidí. V současnosti mají katakomby několik set kilometrů chodeb v hloubce kolem 20 metrů pod celou Paříží, z nichž je jen část (asi 2km) zpřístupněna návštěvníkům.

Crazy Horse , Zdroj: AČCKA

PAMÁTNÍK CRAZY HORSE

Jižní Dakota je domovem další docela šílené památky – Crazy Horse Memorial, vytesaný ve skále Black Hills, socha znázorňuje Crazy Horse, indiánského bojovníka na koni. Řezbu započal v roce 1948 Korczak Ziolkowski, ale bohužel kvůli jeho smrti v roce 1982 nikdy nebyla dokončena. Dnes je komplex ve vlastnictví nadace, kterou řídí architektova žena a jejich deset dětí. Plánovaný indiánský monument bude po svém dokončení 172 metrů vysoký a 200 m široký, což je velikost, která překoná všechny dosavadní sochy světa.

Pripjat, Zdroj: AČCKA

ČERNOBYL

Jedním z míst nahánějící husí kůži je určitě návštěva černobylské jaderné elektrárny a okolí města Pripjat na Ukrajině, které je v současnosti hlídané policií. Z nějakých důvodů toto místo každoročně láká více a více turistů z celého světa toužících po návštěvě této rizikové radioaktivní zóny. Nyní město Pripjat není ničím jiným než opuštěným městem duchů se zničenými prázdnými budovami. Město bylo opuštěno po černobylské katastrofě roku 1986.

Žvýkačková ulička, Zdroj: AČCKA

ŽVÝKAČKOVÁ ULIČKA

Proč by lidé měli mít chuť vidět použité žvýkačky? To nikdo neví… I přes zcela nehygienickou a odpornou stránku, žvýkačková ulička ve městě San Luis Obispo v Kalifornii přitahuje turisty již po mnoho let. 20 metrová zeď oblepená použitými žvýkačkami je považována za jeden z orientačních bodů ve městě. 

Karni Mata, Zdroj: AČCKA

CHRÁM KARNI MATA

Legenda praví, že hlodavci, kteří obývají chrám Karni Mata ztělesňují členy rodiny bohyně Karni již od 14. století. Dnes v tomto chrámovém komplexu, který se nachází v malém městečku Dešnok v Indii žije přibližně 20 000 krys, které ochraňují chrám a jsou považovány za posvátné. 

Jeskynní hotel Cappadocia, Zdroj: AČCKA

JESKYNNÍ HOTEL V KAPPADOKII

Kappadokia, tento kouzelný region v Turecku je známý pro své jedinečné jeskynní hotely. Byly vytesány do měkké vulkanické horniny, která vytvořila pilíře připomínající velkolepé minarety. Při návštěvě Kappadokie rozhodně nevynechejte ubytování v jeskynním hotelu, který je jediný svého druhu na světě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Výběr 10 nejbizarnějších turistických cílů