Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Všude jen samé knihy. Startuje 24. Podzimní knižní veletrh

Redakce

Redakce

16. 10. 2014

Havlíčkův Brod přivítá o víkendu další ročník Podzimního knižního veletrhu. Kulturní dům Ostrov opět ožije touto tradiční literární událostí, tentokrát pod mottem Knihy a hvězdy. A na co se můžete těšit?

OBR: Podzimní knižní veletrh

Všude jen samé knihy. Startuje 24. Podzimní knižní veletrh. Zdroj: Podzimní knižní veletrh

V pořadí už 24. Podzimní knižní veletrh se koná v pátek a sobotu 17. a 18. října v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Letos ho pořadatelé zaštítili mottem Knihy a hvězdy. Představí se více než 150 nakladatelů a návštěvníci se mohou setkat s více než 80 autory a autorkami.

V předvečer veletrhu 16. října pořádá své autorské čtení Michal Viewegh. Vstupenka na tento program stojí 80 korun, spolu s ní získáte také dvoudenní slosovatelnou vstupenku na veletrh, která má cenu 50 korun.

Kdo míří na víkend do Brodu

A které známé osobnosti se na veletrh vypraví? Hned v pátek se v Brodě ukáže Karel Hvížďala, který představí svou knihu Jak myslet umění. Ve 13. hodin představí spisovatelka Petra Soukupová svou vůbec první dětskou knihu s názvem Bertík a čmuchadlo. Při té příležitosti mohou fanoušci navštívit autorské čtení i besedu s autorkou.

Na tradiční literární události v Havlíčkově Brodě nebude chybět ani spisovatel Jan Němec. Ten uvede svou knihu Dějiny světla, za kterou nedávno obdržel Cenu Evropské unie za literaturu. V sobotu na veletrhu vystoupí Martin Patřičný se svou Patřičnou čítankou či Ludvík Vaculík bude číst z knihy Cesta na Praděd.

Vstupenka na 24. Podzimní knižní veletrh má podobu knížky a obsahuje kupony na slevy u stánků několika vystavovatelů včetně vstupenek například do Muzea Vysočiny a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Všude jen samé knihy. Startuje 24. Podzimní knižní veletrh