Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kabát měnil vstupenky za mobily. Benefice vydělala milion korun

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

15. 12. 2013

Ve čtvrtek 12. prosince kapela Kabát se svými hosty odehrála charitativní koncert v O2 Areně. Akce pomohla nemocným dětem, které díky ní dostanou nové mobily.

foto Kabát

Kabát, Banditi Di Praga, Foto: František Ortmann

Akce nazvaná Kabát za mobil proběhla ve spolupráci s nadací Kapka naděje, která se zaměřuje na pomoc těžce nemocným dětem. Kromě Kabátu zahráli mimo jiné Marta Jandová, Mandrage, Wanastowi Vjecy nebo Tomáš Klus.

Vstupenky se ale tentokrát nekupovaly za peníze. Lístek bylo možné získat výměnou za mobilní telefon, který mohl být klidně i rozbitý. Ukázalo se, že nepotřebných mobilů se zřejmě v českých domácnostech povaluje dost. Zmizelo totiž jedenáct tisíc vstupenek.

Nové mobily dětem

Koncert vydělal celkem milion. Část výtěžku, konkrétně 157 tisíc korun, byla využita k nákupu padesáti mobilních telefonů. Ty poputují k dětem, jež leží na hematologických odděleních nemocnic.

„Úspěch koncertu předčil moje očekávání. Vstupenky byly vyměněny za mobil v rekordním čase a ukázalo se, že nový způsob pořádání charitativních koncertů je správná cesta,“ reagovala předsedkyně nadace Vendula Svobodová. Uvidíme, zda se takový směnný obchod podaří v české kultuře etablovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kabát měnil vstupenky za mobily. Benefice vydělala milion korun