Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Všichni jsou v pohodě na DVD: Pravda někdy bolí aneb Předstírané štěstí není štěstí

Jiří Hannich

Jiří Hannich

31. 7. 2010

!DVD!Když nemůže Mohamed k hoře, musí hora k Mohamedovi, praví staré arabské přísloví. A když za otcem nepřijedou jeho děti, zřejmě není něco v pořádku a otec se musí vydat za nimi. Vzájemnému odcizení, způsobenému nejen velkou geografickou vzdáleností, ale také jistým tajemstvím, se snaží přijít na kloub Robert De Niro. Vydejte se s ním na pouť po Spojených státech v dramatu Všichni jsou v pohodě.

Všichni jsou v pohodě na DVD Zdroj: distributor filmu

Film

De Niro hraje čerstvého důchodce Franka, který si uvědomí, že se dříve nedostatečně věnoval svým čtyřem potomkům. Prostředníkem v jeho vztahu s dětmi byla vždy manželka. To ona obstarávala jejich výchovu, povzbuzovala je, když se jim něco nepovedlo a byla první osobou, koho informovaly o svých úspěších ve škole a posléze v práci. Manželka je ale po smrti a Frank by rád byl podobně starostlivým rodičem jako ona. Rozhodne se tedy pozvat rozvětvenou rodinu na víkendové barbeque. Když se všichni bez udání důvodu omluví, sbalí Frank kufry a vyrazí za dětmi s cílem blíže se s nimi seznámit a sezvat je k jednomu stolu.

Drama Všichni jsou v pohodě je remakem italsko-francouzského filmu, který v tuzemsku známe pod názvem Všem se daří dobře. V něm ztvárnil hlavní postavu Marcello Mastroianni a potomků měl hned pět. Novější americkou verzi příběhu o otci, jemuž děti něco zatajily, aby ho ušetřily bolesti, vyšperkovala písnička (I Want To) Come Home od Paula McCartneyho. Nechybělo moc a mohla získat Zlatý Glóbus.

DVD

McCartneyho song je rovněž předmětem bonusového materiálu. V krátkém klipu se můžete podívat jak ex-beatle tuto píseň skládal a jak vypadala jeho spolupráce s orchestrem při pořizování zvukového záznamu. Disk také nabízí pár vynechaných scén.

Žánr: Drama

Stopáž: 99 minut

Režie: Kirk Jones

Hrají: Robert De Niro, Kate Beckinsale, Drew Barrymore, Sam Rockwell aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: Vynechané scény, Jak se točilo (I Want To) Come Home Paula McCartneyho

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Všichni jsou v pohodě na DVD: Pravda někdy bolí aneb Předstírané štěstí není štěstí