Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Všestranná Jiřina Tauchmanová vytváří oblečení dámské, pánské, dětské

Redakce

Redakce

5. 2. 2011

FOTO: Jiřina Tauchmanová, portrétJiřina Tauchmanová je zkušená česká návrhářka, která tvoří svatební a společenské šaty, ale i módu pro běžné nošení podtrhující krásu nositelky v jakémkoli věku. Jak sama řekla, osobností je pro ni každá žena.

FOTO: Modely J. Tauchmanové z přehlídky

Modely z přehlídky pro nadaci rakovina věc veřejná, foto: David Klimovič, zdroj: ConPro

Už odmala Jiřinu Tauchmanovou lákalo stříhání a šití. Po počátečních zákazech a schovávání jehel ji v její zálibě začaly podporovat maminka s babičkou a ona brzy začala vyrážet do školy ve vlastnoručně ušitých modelech.

Později se vyučila a práci návrhářky se začala věnovat naplno. Před rokem ´89 ušila spoustu manšestráků a šusťákovek, ale po převratu se jí otevřely dveře do světa a k novým zkušenostem.

FOTO: modely Jiřiny Tauchmanové

Modely z přehlídky pro nadaci Rakovina věc veřejná, Foto: David Klimovič

Jiřina Tauchmanová šije oblečení pro každodenní příležitosti, halenky, korzety, kostýmky, letní šaty. Svým zákaznicím doporučuje i doplňky a bižuterii, kterou mohou její modely doplnit. Nejraději se ale piplá se společenskými nebo svatebními šaty.

Její róby s oblibou oblékají i známé české tváře, třeba Tereza Kostková, která v jejích modelech moderovala úspěšný pořad StarDance a dokonce se stala i tváří návrhářčiny kampaně. Mezi modelky Jiřiny Tauchmanové patří třeba Agáta Hanychová nebo Renata Langmanová.

FOTO: modely od Jiřiny Tauchmanové

Modely z přehlídky pro nadaci Rakovina věc veřejná, Foto: David Klimovič

Za svou kariéru už samozřejmě uspořádala spoustu přehlídek svých kolekcí. Ta poslední proběhla 19. října minulého roku a jednalo se o charitativní akci pro nadaci Rakovina věc veřejná. Pro tuto dobročinnou show připravila Jiřina Tauchmanová casual kolekci, kolekci malých i velkých večerních šatů i šatů svatebních.

Premiéru si zde odbyla kolekce pánských košilí, kterou návrhářka obohatila svou nabídku oblečení pro muže. Na konto nadace díky přehlídce přibylo přes 200 000 korun.

FOTO: Pánská móda od Jiřiny Tauchmanové

Pánská módy z přehlídky pro nadaci Rakovina věc veřejná

Jiřina Tauchmanová je všestrannou návrhářkou, jako jedna z mála mezi českými tvůrci módy vytváří i pánskou a dětskou kolekci. Ateliéry má dva, jeden v Praze a druhý v Nové Pace. Její modely si můžete zakoupit i v e-shopu na jejích internetových stránkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Všestranná Jiřina Tauchmanová vytváří oblečení dámské, pánské, dětské