Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Všechny stopy vedou na Symposion `10 na Gymnáziu Jana Keplera

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

11. 11. 2010

Dvorní překladatel Shakespeara Martin HilskýPátrání se chýlí ke konci. Všechny stopy vedou k Symposiu, které proběhne 16.-17.listopadu na Gymnáziu Jana Keplera. Diskusní setkání pořádané studenty tohoto gymnázia již tradičně slibuje hosty zvučných jmen jako Hilský, Cílek, nebo Rejzek.

obr: plakát k Symposiu `10

plakát letošního ročníku Symposia, pořádaného na Gymnáziu Jana Keplera

Letos čtrnáctým rokem studenti pražského Gymnázia Jana Keplera pořádají již vskutku tradiční diskusní fórum Symposion. V prvních ročnících se jednalo o několik přednášek pro hrstku zvědavců, postupem času se však Symposium rozrostlo do podoby několikadenního maratonu přednášek, diskuzí a workshopů, na který se sjíždějí studenti z celé republiky, a na který se rádi vrací přednášející zvučných jmen a titulů, namátkou Prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., nebo třeba Doc. PhDr. Jiří Rejzek, Ph.D.
Stopy, kroky, znamení. Možná přijde i Sherlock Holmes!


Jak tomu velí tradice, i letošní Symposion má dané rámcové téma. Letos bylo organizátory – převážně studenty čtvrtých ročníků a oktávy – vybráno téma Stopy, kroky, znamení. Podle Ondřeje Černého, jednoho z organizátorů, se tak stalo především díky určité otevřenosti přírodním vědám. Můžeme se tak těšit například na přednášku Možnosti soudního lékaře v podání plk. Miloše Sokola, primáře Vojenského ústavu soudního lékařství Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

Na Symposiu můžete svou stopu zanechat i vy, což je ostatně jednou z jeho hlavních myšlenek. Díky širokému spektru přednášek a diskuzí – které vždy běží souběžně v minimálně čtyřech místnostech – si totiž každý najde své téma, do kterého by se mohl zapojit. Keplerovo gymnázium se tak po dobu trvání Symposia promění v otevřené diskusní fórum, kde se i v improvizované kavárně budete moct vydat po stopách… třeba ztraceného času!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Všechny stopy vedou na Symposion `10 na Gymnáziu Jana Keplera