Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Všechno mohlo být jinak! Nabídku na hlavní roli v Avataru odmlítli dva slavní herci

Matt-Damon-Jake-GyllenhaalOdolali byste Jamesi Cameronovi? Já teda ne. Přesto existují i tací, co to dokážou. Kdo se vykašlal na hlavní roli v Avatarovi?

Matt Damon, Jake Gyllenhaal

Matt Damon, Jake Gyllenhaal

Nedokážu si představit, že by někdo odmítl nabídku účasti v tak ambiciózním projektu jako Avatar. Přesto vyšlo najevo, že Cameronovi dali košem dva slavní herci, kterým původně nabízel roli Jakea Sullyho (nakonec v podání Sama Worthingtona). Kdo jsou oni hříšníci? Matt Damon (Agent bez minulosti, Talentovaný pan Ripley) a Jake Gyllenhaal (Bratři, Zkrocená hora).

Cameron ale deníku Los Angels Times sdělil, že informace, které kolují, jsou vlastně trochu pokroucené. On sám měl prý vždy na prvním místě jen Worthingtona, ale vedení produkčního studia by na plátně vidělo radši známou tvář, která by jim pomohla vydělat dostatek peněz na pokrytí nákladů takto riskantního megalomanského projektu.

Není ovšem zcela jisté, proč oba herci nabídku odmítli. Cameron se ale nechal slyšet, že to je možná jeho vina. „Vzhledem k tomu, že jsem měl od začátku jasno, že chci Sama, ti dva mohli zřejmě vycítit, že je v podstatě nechci.“ Dalším potenciálním důvodem prý mohlo být také to, že jde v podstatě o film typu Star Wars – megalomanský, komerční projekt. Kdežto Damon i Gyllenhal jsou spíš seriózní herci.

I když odmítli Avatar, přesto mají oba herci spoustu práce a v brzké době je uvidíme v dalších nových filmech. Snímek s Mattem Damonem Green Zone (Zelená zóna) bude mít premiéru 15. dubna, Jake Gyllenhal se objeví ve filmu Prince of Persia: Sands of Time (Princ z Persie: Písky času). Ten bude mít premiéru 27. května.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Všechno mohlo být jinak! Nabídku na hlavní roli v Avataru odmlítli dva slavní herci