Menu
TOPZINE.cz
Školství a věda

VŠE, nejlepší „business school“ ve střední a východní Evropě

Redakce

Redakce

4. 11. 2010

Již potřetí v řadě získala VŠE ocenění nejlepší vysoké školy v oblasti střední a východní Evropy. Titul jí byl udělen v rámci projektu Eduniversal, který ji ohodnotil nejvyšším počtem pěti palem, které symbolizují rozvoj internacionalizace jednotlivých škol.

Zdroj: vse.cz

Titul nejlepší business school pro region střední a východní Evropy byl VŠE udělen při slavnostním gala večeru Eduniversal World Convention, který proběhl 28. října na pražském Žofíně. O výsledcích rozhodla volba děkanů a rektorů prestižních vysokých škol, kteří vybírali z celkového počtu tisíc škol z celého světa.

Rozhodují mezinárodní vliv, pověst školy nebo kvalita

Volba děkanů a rektorů je ale až posledním článkem celého projektu. Oněch tisíc škol, ze kterých probíhá užší volba, se po dobu jednoho roku prověřuje Mezinárodním vědeckým výborem složeným z nezávislých odborníků. Ten pak na základě několika kritérií, jako jsou mezinárodní vliv, pověst školy nebo kvalita výukových programů, rozhoduje o počtu palem, které přidělí jednotlivým institucím.

VŠE získala nejvyšší počet palem a zařadila se tak do kategorie Universal Business School, tedy mezi 100 nejlepších ekonomických škol na světě. V této kategorii jsou nejvíce zastoupeny západoevropské vysoké školy (35), severoamerické (33) a východoasijské (15). Ze zemí střední a východní Evropy se do kýžené stovky dostaly pouze dvě vysoké školy, a to VŠE v Praze a SGH Warsaw School of Management.

20 tisíc studentů navštěvuje nejlepší vysokou školu střední a východní Evropy

VŠE se tak opět stala nejen největší, ale i nejúspěšnější ekonomickou univerzitou v České republice, která v současnosti vzdělává více než 20 tisíc studentů na šesti fakultách. Těmi jsou Fakulta mezinárodních vztahů, Fakulta podnikohospodářská, Fakulta informatiky a statistiky, Národohospodářská fakulta a Fakulta managementu v Jindřichově Hradci.

Kvalita českého školství je proslulá prakticky po celém světě a okamžiky, jako je tento, nás v tom jen utvrzují. Doufáme proto, že VŠE, ale i další české univerzity budou stále vzkvétat a za rok se opět dočkáme, tentokráte již čtvrtého, ocenění projektu Eduniversal. Podobnou váhu mají také prestižní granty. Naposled slavili úspěch vědci z Univerzity Karlovy, kterým Evropská unie pošle na dlouhodobý projekt více než milion eur.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VŠE, nejlepší „business school“ ve střední a východní Evropě