Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vozovna Stromovka: Děti si pohrají a vy se najíte

Redakce

Redakce

11. 5. 2010

Určitě to znáte. Procházíte se parkem a přepadne vás starý známý hlad. Říkáte si: teď by bodlo nějaké občerstvení… Až se vám to jednou stane ve Stromovce, budete sami překvapení, jak rychle se vám plní přání.

Vozovna Stromovka, Zdroj: vozovna-stromovka.cz

Vozovna Stromovka je výletní restaurace umístěná asi deset minut chůze z Výstaviště směrem do jádra Stromovky. Nedá se přehlédnout, protože těsně před ní je strategicky postavené hřiště pro děti.

Stromovka obsluhuje dva druhy zákazníků. Jedni jsou takzvaní rychlíci neboli ti, kteří jdou jen tak okolo a koupí si na zpříjemnění cesty jen párek v rohlíku nebo pití. Ti druzí jsou klasičtí návštěvníci restaurace, co se posadí ke stolu, ať už na zahrádku či dovnitř, a objednají si jídlo.

Bezkonkurenční domácí ledový čaj

V nápojovém lístku naleznete kromě klasických nápojů, jako například fanty či coly, také jednu místní specialitu, a tou je džbánek s domácím ledovým čajem a čerstvým ovocem. Všem, kdo to ještě neochutnali, stoprocentně doporučuji.

Až přijde na řadu vybírání jídla, určitě stojí za to popřemýšlet o španělských bramborách se slaninou. Tak dobré zapečené brambory jsem nejedla ani nepamatuji.

Zapečené brambory, Zdroj: vozovna-stromovka.cz

K dovršení příjemného zážitku z jídla si můžete objednat horkou čokoládu nebo si vybrat z několika dortů vystavených u baru. Případně až budete odcházet, na rohu restaurace je venkovní bar, kde je možnost zakoupení zmrzliny.

Vozovna se nebrání ani pronajímání stolů pro nejrůznější rauty a oslavy včetně přípravy občerstvení.

ADRESA:
Královská obora 2, Praha 7 – Bubeneč, 170 00
OTEVÍRACÍ DOBA:
Denně 10:00 – 21:00
BEZBARIÉRIOVÝ PŘÍSTUP:
Ano
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Celý interiér je nekuřácký
TIP NA JÍDLO:
Pečené brambory s restovanou slaninou, cibulí, kukuřicí a zakysanou smetanou
TIP NA PITÍ:
Džbánek s domácím ledovým čajem s ovocem
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5*****, Obsluha: 5*****, Atmosféra: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vozovna Stromovka: Děti si pohrají a vy se najíte