Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Voyerství nemusí být jen úchylka. Stává se běžnou záležitostí

Redakce

Redakce

19. 10. 2011

Jestliže se rádi díváte na nahá těla, cizí masturbaci či pohlavní styk, nemusí se vždy jednat o sexuální úchylku. Tato záliba v pozorování cizích při choulostivých situacích je totiž naprosto běžná i mezi normálními lidmi.

Ilustrace: Soňa Valentová, Topzine.cz

Pro opravdové voyeury se největší rozkoší stává pohled na naháče, převlékající se, masturbující, vykonávající své potřeby, souložící a podobně. Je to pro ně dokonce větší lahůdka než samotný coitus. Může se jednat o první, ale často zároveň i poslední fázi milostného aktu, jelikož lidé u pozorování často onanují. Tato milostná hra se ve velmi mnoha případech stává náhražkou normálního sexu. Voyeuři se ovšem nezřídka kdy musí spokojit pouze s obrázky nahotinek či filmy, z čehož se pak stává dvojitá náhražka. A opět se s tím nemusí setkávat jen ti se sexuální úchylkou.

Dějiny voyeurství

Paříž byla (a stále je) považována za baštu umění, kultury, lásky a… sexu! Všechny sexuální a milostné potřeby byly členěny dle peněz, zájmu, vkusu či touhy. Každý si tu mohl přijít na své. Od pornografických fotografií, revue s nahými tanečnicemi, svlékacích scén až po soukromá představení pro opravdové voyeurské gurmány. Zvědavé turisty vodili průvodci na tichá zákoutí v temných parcích, kde podle libosti mohli sledovat souložící páry.

Zdroj: Martin Koubek, Topzine.cz

Jestliže texty v kabaretech, divadlech byly neslušné a chytlavé, protikladem se stává oblečení, které bylo velmi decentní. Za odvážné se považovala odhalená ňadra a za vrchol exhibicionismu tanec kankán, jenž se objevoval v tančírnách jako Moulin Rouge nebo Tabarin.

Revue a kabarety

Avšak byl považován více za akrobatické číslo než něco, co by mohlo diváky přimět k hříšným myšlenkám. Úplně nahá tanečnice se objevila až roku 1912 ve Folies-Bergère. Vyskytly se obavy ze skandálu, ale i toto číslo se stalo jedním z oblíbených a po první světové válce bylo přiřazeno téměř ke každému programu.

V Londýně byly nahé ženy na jevišti povoleny, ovšem pod podmínkou, že budou stát nehybně jako sochy. Pouze tak se to dalo považovat za umění. Jakýkoli pohyb už způsobil pocity nemravnosti. Ve Francii byly ale pohyby krásek v rouše Evině povoleny. Pohyb totiž skýtal vedle sexuálního i pohled estetický. Za tímto programem se sjížděly tisíce turistů z celého světa.

Čtěte také: Zjistěte, co se ukrývá pod novou technikou STRAP-ON.

Takže pokud vás láká pohled na nahá těla či cizí soulož, nemusíte se ničeho bát, jste naprosto normální. Navíc vám to může dát estetický zážitek. Vždyť co je krásnější než pohyb krásných nahých těl?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Voyerství nemusí být jen úchylka. Stává se běžnou záležitostí