Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Vosto5 rozesmálo publikum v Hradci hravou improvizací

FOTO: Autorské nonverbální divadlo Squadra Sua na Sázavafestu 2009Pražské divadlo Vosto5 znovu rozprostřelo svůj ohromný stan v Hradci Králové! Už poněkolikáté se na Divadelní festival Evropských regionů přijela představit sestava v podání Jury Havelky, Ondara Cihláře, Petara Prokopa i Tomina Jeřábka a publikum rozesmála! Jejich autentický a zcela nepřipravený humor diváky natolik pobavil, že se po skončení představení herci klaněli snad desetkrát!

FOTO: Autorské nonverbální divadlo Squadra Sua na Sázavafestu 2009

Ilustrační foto, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

„Standartní kabaret je čistě o improvizaci. Nadhodíme nějaké téma a jedeme. Každý z nás poté přidává fórky a my se jen chytáme. Také nasáváme atmosféru diváků, když jsou diváci sdílnější, tak se hraje krásně, ovšem když na nich vidíme nudu a lhostejnost, víme, že budeme muset skončit, ale nikdy to neprotahujeme víc jak na hodinu,“ řekl Ondar Cihlář alias Ondra Cihlář.

Džínová bunda a otázka pravého otcovství

Standardní kabaret začal své představení velmi nekonvenčně, džínovou bundou a otázkou pravého otcovství. Herci si na sebe natáhli bundy a hádali se, kdo ji má novější. Jeden z nich dokonce tvrdil, že ji právě vypral a zůstal mu na koleni flek po indigu. Tím ale zakrýval svoji velkou modřinu!

Přes několikero témat a dalších gagů se protagonisté vrátili zase na začátek a vyšetřovali pravého otce. „Ty jsi můj táta?“ ptal se Jura Havelka. „Ne, jsem tvůj nevlastní otec, ale mám ti v den tvých 18. narozenin předat džínovou bundu tvého vlastního otce, tady je!“ dokončil pátrání Petar Prokop.

Diváci nadhazovali hercům témata

Diváci se neskutečně bavili. Dokonce někteří z nich i volali na herce náměty, kterých by se měli chytit. „Dejte tam ještě strakapouda, ten je taky v lese,“ křičel jeden z nich. Herci totiž zrovna vybírali krále lesních zvířat!

„Byla to ohromná sranda. Každým rokem na Vosto5 chodím a jsem vždy překvapená, co si vymyslí,“ uvedla Pavla Kratěnová z Hradce Králové. A potvrdila to i Jana Nejezchlebová: „Smála jsem se tolik, že mě z toho bolí pusa a musím uznat, že jsou to skvělí improvizátoři. Dokonce zakomponovali do večera i vystoupení rockové kapely, která byla slyšet až sem. Že to je prý představení pro zvířátka!“

Vosto5 se do Hradce Králové vrací pravidelně a jak sami protagonisté říkají: „Tady je pohoda, když to půjde i příští rok, vrátíme se zase!“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Vosto5 rozesmálo publikum v Hradci hravou improvizací