Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Volit budete sami, my vás chceme jen inspirovat

Redakce

Redakce

29. 5. 2010

Papírový atentát

Tak se jmenuje projekt portálu pro online distribuci dokumentů docalliancefilms.cz, v jehož rámci je možné až do neděle 30. května zdarma zhlédnout 9 filmů, které se zabývají českou politikou posledních dvaceti let.

Papírový atentát

Papírový atentát

Portál tak dává v předvolebním týdnu k dispozici snímky zaměřené na význačné politické události a osobnosti naší porevoluční politiky. Jak k projektu říká Jana PtáčkováDocalliancefilms, lepší než vybírat před volbami svého politického kandidáta podle reklamních kampaní, je podívat se na politiky očima českých dokumentaristů.

Předvolební večer či povolební víkend si tak můžete zkrátit u filmu Igora Chauna Léčba Klausem, který se zaměřuje na Sametovou revoluci i deziluzi, která přišla po ní. Nebo se můžete podívat na snímek Po stopách listopadu I. a II., který byl natočen k 19. výročí této události.

Takzvaným Sarajevským atentátem se zaobírá film Radima Procházky a Petra Fischera Papírový atentát. Na výběr je i film Pavla Kouteckého Oj, to byl boj!, který mapuje kampaň před prvními svobodnými volbami v roce 1990.

Mezi další filmy, jež jsou v rámci projektu k dispozici, patří také třeba Zánik Československa v parlamentu nebo Občan Havel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Volit budete sami, my vás chceme jen inspirovat