Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Volání sirén ovládlo první dubnovou středu. Přivábilo i Jana Přeučila

Jan Přeučil hostem Volání sirénS první dubnovou středou se na Malé scéně Východočeského divadla (VČD) představil další díl cyklu Volání sirén Jany Uherové. Tentokráte se v horkém křesle pro hosta objevil Jan Přeučil a osobitým šarmem získal srdce diváků.

FOTO: Jan Přeučil hostem Volání sirén

Jan Přeučil byl hostem dubnového Volání sirén Zdroj: M.Klíma, vcd.cz

Když se první středu v měsíci ozvou sirény nad rušnými Pardubicemi, diváci již vědí, že večer na Malé scéně VČD usedne Jana Uherová a uvede svůj zabavně-diskusní pořad Volání sirén.

Volání sirén blíže představuje osobnosti, jež zanechaly nesmazatelnou stopu nejen ve Východočeském divadle, ale i v samotných Pardubicích.

FOTO: Jana Uherová s Blankou Bohdanovou

Jana Uherová si v prosinci pozvala Blanku Bohdanovou

Tato zábavná talk show volně navazuje na oblíbené neformální večery s pardubickými herci Večerní šumlování.

V minulosti tohoto zábavného cyklu se na křesle pro hosta objevil například Petr Kostka, který si zahrál ve hře Dvanáct rozhněvaných mužů, nebo Blanka Bohdanová, která ve Východočeském divadle začínala. Hostem dubnového Volání sirén byl pardubický rodák Jan Přeučil.

Nepřehlédněte: Dvanáct rozhněvaných mužů rozhoduje o osudu chlapce

„Ač je to k nevíře, Jan Přeučil nedávno oslavil významné životní jubileum – 75 let by mu jistě nikdo nehádal. Je plný života, elánu, působí nesmírně optimisticky a dokáže celé okolí obveselit a dobře naladit. Rád žije život a umí si ho užívat. Myslím, že se 4. dubna máme na co těšit,“ lákala na večer moderátorka Jana Uherová.

FOTO: Jan Přeučil na GRAND Festivalu smíchu

Jan Přeučil navštívil Pardubice i v průběhu GRAND Festivalu smíchu, kdy byl patronem Světáků

Jan Přeučil svým šarmem oslnil diváky v hledišti. Hned na začátku upoutal pozornost vlídným pozdravením a vzápětí přiměl diváky udělat společné mluvní cvičení, aby se správně naladili.

Večer následně probíhal ve velmi veselé atmosféře. Pan Přeučil vyprávěl zábavné historky z natáčení filmů, z divadla, ale i ze svých hereckých začátků. Diváci ho s úctou poslouchali a jeho zábavné historky odměnili salvami smíchu i potleskem.

FOTO: Jan Přeučil

Jan Přeučil je velice sympatický a galantní herec se smyslem pro humor

„Já vám děkuji za pozvání. Považuji za čest, že jsem tu mohl být. Přeji Pardubicím vše dobré. Fandům hokeje: Držím s vámi palce Pardubicím a samozřejmě věřím, že to s chlapci dobře dopadne. Rád bych vám popřál a nejen vám, ale i vašim blízkým, především hodně a hodně zdraví – to je alfa i omega všeho. Také mnoho pohody, štěstí a v neposlední řadě mnoho a mnoho lásky, protože jak velice dobře víme, bez lásky je život nezajímavý, chudý a nebarevný. A jak říká můj oblíbený anglický spisovatel G. B. Shaw: Láska je věčná, dokud trvá. Přeji vám mnoho dobrého, a pokud se neuvidíme při jiných příležitostech, snad se uvidíme v divadle na představení, ve kterém budu hrát,“ těmito krásnými slovy se Jan Přeučil rozloučil s pardubickými diváky.

FOTO: Podpis Jana Přeučila

Pan Přeučil se podepsal pro všechny čtenáře TOPZINE.cz

Nakonec následovala autogramiáda a diváci předávali Přeučilovi různé drobnosti například Pardubický perník. V dobré náladě pak opouštěli Malou scénu.

Volání sirén

Východočeské divadlo Pardubice

Uváděla: Jana Uherová

Hostem: Jan Přeučil

Hodnocení: 90 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Volání sirén ovládlo první dubnovou středu. Přivábilo i Jana Přeučila