Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Void. Nová hra na hrdiny. Bude zdarma?

Martin Peška

Martin Peška

14. 6. 2009

Vydání první části českého projektu her na hrdiny, která nese název Void: Sci-Fantasy, by měla vyjít začátkem příštího roku. Pro Topzine.cz to prozradil vývojář říkající si Gediman. Celkem má projekt obsahovat tři hry, kde má hráče čekat svět s velkým prostorem i historií, zmítající se ve velké válce mezi Světlem a Temnotou.

První díl se má podle Gedimana nést v duchu žánru science-fantasy. „Následovat budou klasičtí Void: Fantasy a Void: Sci-Fi, čímž utvoří jakýsi ukázkový příklad těchto stylů,“ prozradil autor projektu a dodal: „Ve světě Sci-Fantasy se hráči vžijí do postavy žijící ve zcela fiktivní galaxii Kolébka života, nacházející se ve fiktivním vesmíru, kde pokročilá technologie je stejně tak běžná jako magie a kde nad řádem dohlíží všemocní bohové.“

Ve hře by mělo být na výběr z osmnácti ras. Ve Sci-Fantasy z klasických fantasy ras, mezi nimiž nemůžou chybět Trpaslíci, Elfové nebo Orkové. Ti by ale v první části hry měli používat výhradně klasické sci-fi vybavení. Void: Fantasy bude odehrávat na pohádkové krajině Nekonečná zem, kde budou vystupovat fantasy bytosti i bohové. Lišit se má především svět Sci-fi, do kterého se autor chystá zasadit neokoukané formy života vyskytující se v Mléčné dráze. Samozřejmě v budoucnosti.

„Obyvatelé všech tří světů stojí proti temným silám Prázdnoty, nepochopitelného prostoru za hranicemi reality. Temnota si žádá jen jednu věc. Duši,“ prozradil Gediman, který ještě není rozhodnut, zda se bude hra prodávat v obchodech, či bude volně ke stažení.

Kromě ras bude na výběr i z povolání. Hráči si budou moci vybrat funkci střelce, zápasníka, kouzelníka (resp. sci-fi variaci), kněze (nebo jeho sci-fi variaci), lékaře, technika a infiltrátora.  Více informací o projektu na gediman.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Void. Nová hra na hrdiny. Bude zdarma?