Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Voda: Živá energie přírody

Irena Siudová

Irena Siudová

14. 5. 2010

Voda – živel, symbol duše, dárkyně života. Obklopuje nás od počátku našeho stvoření. Toho biblického i toho fyzikálního. Bez ní by na naší planetě život neexistoval. Je všude kolem nás, na zemi i na nebi. Je v nás. Její síla dokáže život nejen dát, ale i vzít. Je fascinující, krásná a stejně tak děsivá a temná. Je jako život a jeho osudová zákoutí. Je důležitější než si vůbec myslíte.

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Voda, jako taková nás obklopuje opravdu všude. Kolikrát si ani neuvědomujeme, čeho všeho bychom se bez ní museli vzdát. Denní sprchy, mytí zubů, oplachování nádobí, praní prádla, krémů, které ji obsahují, jídla…rostlin…zdraví. Naše tělo také obsahuje vodu a tak se ptám: „Víte, nakolik voda ovlivňuje vaše zdraví?“

Vylučuje z těla odpadní látky, funguje jako rozpouštědlo živin, které umožňuje jejich transport na místo dalších přeměn. Čistá voda je tím nejlepším rozpouštědlem. Nejen, že zajišťuje látkovou výměnu a dobrou funkci ledvin, ale zbaví vás bolesti hlavy, zmírní příznaky astmatu a alergií, ale také sníží hladinu cholesterolu v krvi. O skvělých účincích vody bychom si mohli vyprávět hodiny. Ale o jaké vodě to tady mluvíme? O pitné vodě? O balené vodě? Nebo o vodě z vodovodu?

Možná si řeknete, že je to jedno, voda je prostě voda. Ale není to tak. Pitná voda, aby pitnou vůbec byla, je upravována řadou chemikálií, jako například oxidem uhličitým, polyfosforečnany, ozónem, síranem hlinitým, chlórem a dalšími látkami. Tyto chemikálie jsou bohužel potřebné, aby se voda stala pitnou. Přesto ani tyto látky nemají dobrý vliv na náš organismus. Například chlór, jak už dávno američtí vědci zjistili, zvyšuje nejen počet potratů, ale také vznik infarktu, rakoviny hrtanu nebo třeba také mrtvici. Zkrátka, kvalita vody se nezlepšuje, proto je na nás, abychom s tím něco udělali.

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Voda žije!

Pravděpodobně si říkáte, že je přece nemožné, aby člověk, jedinec, mohl pomoci vodě. Jsou přece ekologičtí aktivisté, kteří se snaží pomoci, tak co zmůžu já sám? Japonský doktor a vědec Masaru Emoto si však myslí něco jiného. A ve svém přesvědčení naštěstí sám není. Tento muž s diplomem doktora alternativní medicíny se již dlouhá léta zabývá experimenty s vodou. Ve svých pokusech přesvědčivě dokázal, že voda je schopna uchovávat informace a že kvalitu vody je možné stále zlepšovat.

Fotografováním zmrazené vody také prokázal existenci vibrace ve vodě. Umíte si představit, že vás všude kolem obklopuje energie? Že vše co děláte, říkáte nebo dokonce na co myslíte, má svou energii? Jestliže ano, pak jste na správné cestě k tomu, jak porozumět vodě. Právě Masaru Emoto nám chce ukázat, že voda má paměť a reaguje na to, jak se k ní chováme a zacházíme s ní. Přišel jako první s nápadem vyfotografovat ji zmrazenou a tím dokázal, že se krystaly jedné a téže vody mění.

Experimenty podle Emota

Utváření vodních krystalů lze ovlivnit mnoha způsoby. Toto jsou některé z nich:

  • Hudba – Dr. Emoto přehrával vodě hudbu a zjistil, že voda reagovala na nejrůznější hudební směry. Krystaly vody, které přehrál heavy metal vypadaly zcela jinak než ty, kterým přehrál Beethovena.
  • Sklenice s nalepenými lístečky – když na sklenici s vodou nalepíte lísteček s pozitivními pojmy, jako je láska a vděčnost (což jsou podle něj nejsilnější vibrace), vytvoří voda překrásné krystaly. Naopak přilepíte-li na sklenici s vodou lísteček s negativními pojmy, krystaly budou vypadat zase jinak.
  • Meditace – Dr. Emoto spolu s Dr. Shioyou a skupinou lidí meditovali u velice znečištěného jezera. Po meditaci začala voda opět tvořit krystaly a jezero se stalo průzračně čisté. Tento pokus se dokonce objevil v místním tisku okolí jezera. Novináři přinášeli nadšené zprávy o neuvěřitelném zlepšení stavu jezera.

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Na posledním experimentu je vidět, že stačí málo k tomu, abychom vodě pomohli. Jestliže malá skupinka meditujících dokázala vyčistit jezero, proč by se to nepovedlo i nám ostatním?

Jestliže má totiž doktor Emoto pravdu, pak vodu v našem okolí, i tu v nás, ovlivňuje náš duch a naše emoce. Tedy my. I ty. Můžete tedy klidně sami doma posílat vodě láskyplnou energii a láskyplné myšlenky.

Existují také energetické tácky pod sklenice s vodou, které jsou popsané pozitivními pojmy a obrázky. Zkuste, která voda vám více chutná a jestli i vy pocítíte ten rozdíl.

Zachraňme vodu, ona se nám odmění!

Čistá voda je pro nás nepostradatelná. Dala nám toho tolik a teď je řada na nás, abychom uzdravili my ji! Ona se nám odmění svou čistotou, kterou potřebujeme. Je to koloběh života, který se musíme pokusit udržet.

Voda je základem vašeho života a potřebuje naší pozornost. Musíme se jí láskyplně věnovat. Jestliže nebudeme rezonovat s vodou, život našeho druhu zanikne.“

Masaru Emoto

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Voda: Živá energie přírody