Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Voda pro slony: Premiéra romantického filmu s Robertem Pattinsonem se už blíží

Redakce

Redakce

9. 5. 2011

FOTO: water for elephantsUž se to blíží! Vlna šílenství kolem všemi obdivovaného Pattinsona brzy přijde i k nám. Upíří romanci neodmyslitelně spjatou se jménem Roberta Pattinsona nahradí cirkusové prostředí rozzářené krásnou pravou blondýnkou Reese Witherspoon. Bude mít tento snímek úspěch? Český trailer uvnitř!

FOTO: water for elephants

Spojující prvek mezi Jacobem a Marlenou je slonice Rosie, Zdroj: distributor filmu

Film Voda pro slony vznikl podle knižního bestselleru Sary Gruenové. „Voda pro slony je o lásce ve všech formách – o lásce mezi mužem a ženou, uvnitř rodiny i mezi lidmi a zvířaty,“ říká spisovatelka. Snímek nás zavede do 30. let minulého století, do cirkusu s názvem Benzini.

Jacob Jankowski (Robert Pattinson) je do cirkusu přijat na pozici pečovatele zvířat, jako nedostudovaný veterinář totiž nemůže sehnat jinou práci. Po náhlé smrti obou rodičů neváhá a vydává se na dlouhé cesty s cirkusem. Jacoba zaujme více než pohledná krasojezdkyně Marlena (Reese Witherspoon), kterou do cirkusu zavedla láska k nesprávnému muži, a to k řediteli cirkusu jménem August (Christoph Waltz). Pojícím prvkem mezi Jacobem a Marlenou se stane slonice Rosie, která má být určitou nadějí pro budoucnost cirkusu.

FOTO: Water For Elephants - R. Pattinson

Hlavním lákadlem do kin se jistě stane okouzlující Robert Pattinson

Světová premiéra dlouho očekávaného snímku Voda pro slony proběhla 17. dubna v Ziegfeld Theatre v New Yorku. Tradiční červený koberec přivítal hlavní postavy snímku, stejně tak jako stovky nedočkavých fanoušků, kteří neváhali a útočili na herce ze všech stran, jen aby ukořistili nějaký ten autogram. Na tom by nebylo nic divného, až na skutečnost, že někteří fanoušci neváhali a čekali na místě premiéry několik hodin, někteří dokonce celý den, a to v dešti!

Pro Roberta všechno!

Reese Witherspoon situaci okomentovala slovy: „Je to úžasné, je to od nich (fanoušků, pozn. red.) velice milé. To jejich obětování pro film a pro knihu. A pro Roberta.“ Ruku na srdce, hlavní důvod mnohahodinového čekání a stovek promočených svršků byl nejspíše sám Robert Pattinson, alespoň co se ženské části nedočkavých fanoušků týče.

FOTO: Water For Elephants

Hlavní hvězdy snímku pohromadě - zleva: Ch. Waltz, R. Pattinson a R. Witherspoon

Pattinson bral tradiční autogramiádu při pochodu po červeném koberci jako práci i zábavu zároveň. „Je to tak trochu práce, tak trochu zábava. Člověk to musí párkrát za rok udělat,“ řekl. Na to dotčeně reagovala Reese: „Ty to děláš vícekrát než normální člověk, já to dělám maximálně jednou za rok.“ Tím narážela na to, že Pattinson je zkrátka na herecké burze velmi žádanou položkou. Holt je třeba využít jeho popularity nabyté v Twilight sáze a obsadit ho do co nejvíce rolí.

Neuvěřitelně pěkný a hodný člověk

Ve snímku to mezi Robertem a Reese opravdu jiskří. To by nebyla média, aby se na chemii mezi herci nezeptala už na světové premiéře. Odchycenou se stala Reese, která se k herecké spolupráci s Robertem vyjádřila takto: „I když byl ten kluk (Robert, pozn. red.) zrovna nachlazený, jsem fakt šťastná, nemůžu ani říct jak…  Zažili jsme spolu skvělé chvíle, protože nejen že je opravdu sexy, ale je neuvěřitelně pěkný a opravdu dobrý a hodný člověk.“

V České republice přijde snímek do kin 12. května tohoto roku, nicméně už teď můžete zhlédnout trailer k filmu. Uvidíme, zda nás Pattinson potěší svým sex-appealem, nebo mu naopak vizáž à la 30. léta spíše uškodí. Tak či onak, nezbývá nám nic než počkat.

Voda pro slony (Water for Elephants)

Drama
USA, 2011, 120 min

Režie: Francis Lawrence
Hrají
: Reese Witherspoon, Christoph Waltz, Robert Pattinson, Hal Holbrook, James Frain, Paul Schneider, Dan Lauria, Ken Foree, Tim Guinee, Ashley Palmer, Brad Greenquist

Premiéra v ČR: 12. května 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Voda pro slony: Premiéra romantického filmu s Robertem Pattinsonem se už blíží