Menu
TOPZINE.cz
Sport

Vnitřek lodi nejsou jen vaše nohy, ale mnohem více

Redakce

Redakce

8. 12. 2010

Co do lodi naskládáte pro tu či onu plavbu, bude v mnohém rozhodovat. Tento krátký seznam se tedy nabízí k nahlédnutí. Není nutno ho brát doslovně, ale v mnohém by vám mohl pomoci.

Pálava

Pálava na Ohři Zdroj: nafukovacilode.cz

Pití a svačina

Jestli si vzít takový nebo makový chleba, vám tu nakazovat nebudu, ale pokud si vezmete jakoukoliv sladkou, nejlépe čokoládovou tyčinku, chybu neuděláte. Pro rychlé doplnění energie se nabízí jako ideální. Láhev radši větší než menší. Jinak vás v lepším případě bude bolet hlava. Pořád se cákáte ve vodě a nepociťujete žízeň. Na vodě je ale srovnatelná zátěž, jako když jdete na kterýkoliv halový sport. A vzpomeňte kolik vody s sebou berete.

Lékárna

Vhodně zabalená lékárna s tím nejnutnějším, bla bla bla… Každý si snad udělá představu, co je to cestovní lékárna. Jen doplním pár tipů na vodu. Určitě se velice hodí tekutý obvaz (např. Akutol), na rozdíl od náplastí se ve vodě nesundavá. S hořčíkem také neprohloupíte, křeč není na vodě nic výjimečného, hlavně v kajaku. Nezapomeňte ani mast na tlumení bolesti svalů a kloubů.

Píšťalka

U většiny vest je už našita. Je nutno zdůraznit, že ne všechny píšťalky fungují za mokra. Pro signalizování ji velice oceníte.

Nůž

U raftů je to skoro nutnost. Při všem ostatním se bude hodit. Od odříznutí plaváčka na zamotané házečky až po mazání chleba.

Vaky do lodí

Velice usnadní manipulaci s převrženou lodí. Zaručí, že ani tomu největšímu nešikovi se loď nepotopí.

Pádlo

Každý má pádlo, to je jasné. Ale také by mělo být jedno náhradní na skupinu. Když jich bude více, ničemu to vadit nebude. Vhodná je skládací varianta, ta se pohodlně vejde i do kajaku.

Házečka

Házečka Zdroj:nafukovacilode.cz

Házečka s karabinou

„Tu neberu, už ji někdo má.“ Takového člověka bych s sebou nevzal. V lepším případě se více hazečkami lépe tahá loď z lapálie. A další faktor je ten, že moje házečka mně nepomůže. Beru ji pro ostatní.

Tessa páska

Mnohonásobný zachránce a záruka nouzového dojetí. Zalepí nezalepitelné, ucpe neucpatelné, prostě nemožné na počkání. Dobrá, ne vše zvládne, ale celkem slušně drží i za mokra, a pokud ji neodřete o dno, tak vám nouzově zalepí skoby v lodi apod. Z vlastní zkušenosti ji doporučuji.  Osobně bych bez ní nevyjel.

Snad vám tedy tento krátký seznam pomůže zabalit věci s sebou do lodi a vyhnout se zbytečným problémům.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vnitřek lodi nejsou jen vaše nohy, ale mnohem více