Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vlčí smečka Sonata Arctica zavítá do Prahy

Redakce

Redakce

1. 11. 2009

sonata_arcticaV rámci svého turné se Sonata Arctica představí v České republice hned na dvou místech, 12. listopadu v pražském klubu Roxy a 13. listopadu ve Zlíně v Masters Of Rock Café. Tato finská banda nám s sebou přiváží novou re-edici jejich prvních dvou alb Silence a Ecliptica. Možná nás překvapí i s novým singlem The Last Amazing Grays.

Sonata Arctica, Zdroj: wikipedia.cz

Sonata Arctica, Zdroj: wikipedia.cz

Tahle smečka hudebníků pocházejících z finského Kemi se zapsala do povědomí metalového publika zejména songem Full Moon, který však vydala ještě pod názvem Tricky Means, který kapela používala do roku 1999. V ten samý rok se přejmenovali na Sonatu Arcticu.

Sonata vystřelila do výšin deskou Ecliptica (právě s re-edicí tohoto alba se momentálně vrací). Následovaly turné s různými kapelami, zejména se Stratovarius, kteří byli pro Sonatu velkým vzorem, ale také s Nightwish nebo třeba s Iron Maiden.

Písně jako Victoria’s Secret, Full Moon, Don’t Say a Word, Black Sheep a Tallulah zná každý jejich fanoušek. I příznivci z Česka se brzy dočkají zpěváka Tonyho Kakka, bubeníka Tommyho Portima, basáka Marka Paasikoskiho, klávesáka Henrika Klingenberga a nového kytaristy Eliase Viljanena.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vlčí smečka Sonata Arctica zavítá do Prahy