Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Vlasy a jak na ně

Redakce

Redakce

26. 3. 2010

Každý z nás má na hlavě kolem jednoho sta tisíc vlasů. Jak je udržet co nejdéle v tomto množství a jak o ně správně pečovat se dozvíte v tomto článku.

Každý vlas se skládá ze tří vrstev – kutikuly, která jej chrání z vnějšku, a dvou vnitřních ochranných vrstev. Lesklé vlasy jsou známkou zdraví, protože buňky, ze kterých je kutikula složena, správně obepínají vlas a tím odrážejí světlo a chrání vlas před škodlivými vlivy. Jsou-li buňky kutikuly porušené, vlasy začnou být suché, matné a mohou se lámat. Roztřepeným a zničeným vlasům předejdete pravidelným stříháním.

Čistota půl zdraví

Pro nejlepší výsledek mytí vlasů začněte s teplou vodou, která otevře buňky kutikuly. Šampon je třeba použít dvakrát a je nutné ho pečlivě spláchnout, aby nedocházelo k tvorbě lupů. Poté vlasy jemně vysušte ručníkem a aplikujte masku, která vlasům dodá potřebnou výživu. Po spláchnutí masky vlasy ještě osprchujte studenou vodou, která kutikulu opět uzavře, a vlasy budou lesklé.

S vlasy je třeba zacházet opatrně zejména když jsou mokré. Vyhýbejte se proto žehlení mokrých vlasů a před fénováním použijte přípravky, které vlasy ochrání před tepelným poškozením. Pokud chcete svým vlasům dopřát speciální péči, použijte sérum určené na konečky vlasů, které obnovuje jejich strukturu a zabraňuje jejich dalšímu poškození.

Neztrácejte hlavu

Padání vlasů je přirozené, každý den jich ztratíme kolem sta. Staré vlasy jsou nahrazovány novými. Silnější vypadávání vlasů může být dočasné, nebo trvalé. Dočasné bývá způsobeno stresem, nemocí, nedostatkem vitamínů, změnou ročního období apod. Toto vypadávání můžeme zmírnit pomocí různých doplňků stravy a pravidelnou masáží hlavy, abychom docílili správného prokrvení pokožky. Na trhu jsou dostupná také séra a kúry, které podporují růst vlasů a zmírňují jejich vypadávání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vlasy a jak na ně