Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vladivojna La Chia bude online. Ptejte se zpěvačky, které po koncertě tleskal i tým Marilyna Mansona

Martin Peška

Martin Peška

5. 7. 2010

FOTO: Vladivojna La Chia ve svém ateliéruVe čtvrtek 8. července bude od 11 hodin odpovídat na dotazy čtenářů magazínu Topzine.cz výtvarnice a výrazná osobnost soudobé české alternativní hudby Vladivojna La Chia.

FOTO: Vladivojna La Chia ve svém ateliéru

Zdroj: vladivojna.com, Foto: Tomáš Železný

Společně s ostravskou kapelou Banana byla na pódiu mnohdy přirovnávána k odhodlané a sebevědomé šelmě, 27. října loňského roku však Vladivojna vydala své první sólové album. Tajemství Lopotu, jak se sólový debut jmenuje, je oproti předchozí živelné tvorbě velmi něžný a intimní.

  • Položit svůj dotaz Vladivojně můžete už nyní zde

„Na svém hudebním materiálu pracuji asi od roku 2005, ale nijak jsem na vydání sólové desky nespěchala. Nechtěla jsem tříštit energii Banany a navíc jsem svou muziku také chtěla nechat nějaký čas uzrát. Na své hudbě jsem však pracovala vedle vystupování a nahrávání s kapelou Banana v podstatě pořád,“ uvedla koncem října pro Topzine.cz.

Naživo představila Tajemství Lopotu v koncertní sestavě čelistka, tanečníci, back vokalistka, kytarista a na větších akcích také perkusista a keyboardista. Velký důraz dává Vladivojna i na vizuální stránku koncertů, a to nejen prostřednictvím svých kostýmů, díky kterým získala přezdívku kozačková lady, ale také videoprojekcí.

Jak se na svou novou tvář zpěvačka dívá s odstupem času? Je definitivně konec jejímu působení s Bananou? Na to, ale i na další věci se můžete ptát už nyní zde.

Kdo je Vladivojna La Chia?

Své jméno dostala po svém otci Vladivojovi. Poprvé veřejně vystoupila ve 12 letech v dětském sboru ostravské punkové skupiny Buřinky II, který se jmenoval Vagínka Studénka, později zpívala v syrové punkové kapele První vpředu, se kterou odehrála i několik improvizovaných koncertů v klubech, sklepeních a na vernisážích. V šestnácti letech (v roce 2000) vydala své první EP Ruská Zima s dívčí beatovou skupinou Kočičíčíči. Po roce tuto skupinu opustila a koncem roku 2002 stála u zrodu kapely Banana.

Úspěchy Vladivojna slavila už kdysi v Polsku, když se před třemi lety objevila v hitparádě Nezawisla Lista Przebojuw rádia Krakow na vedoucí pozici písnička La Rezistence. S Bananou v roce 2007 Vladivojna předskakovala na koncertu Marilyna Mansona (po tomto koncertu prý v zákulisí tleskali i členové Mansonova týmu s tím, že Banana je zatím nejlepší kapela, co jim v Evropě předskakovala) a Scorpions.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vladivojna La Chia bude online. Ptejte se zpěvačky, které po koncertě tleskal i tým Marilyna Mansona