Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vladimír Mišík odmítá od prezidenta Zemana převzít státní vyznamenání

Lucie Slavotínková

Lucie Slavotínková

28. 10. 2013

Hudebník a textař Vladimír Mišík zdvihl vlnu emocí svým prohlášením, ve kterém odmítá převzít nejvyšší státní vyznamenání. Chce tím vyjádřit nesouhlas s některými Zemanovými kroky.

FOTO: Vladimír Mišík

Vladimír Mišík (vlevo) svírá v ruce čtyřdiskový box Deja Vu. | Foto: Karel Slabý, TOPZINE.cz

Mišík se k celé situaci odmítá vyjadřovat, sdělil však, že kontaktoval e-mailem ředitele prezidentské kanceláře, ve kterém mu napsal toto : „Vážený pane presidente, velmi se omlouvám, ale z důvodu rostoucí nevole z některých Vašich rozhodnutí jsem dospěl k závěru Vámi nabízené státní vyznamenání nepřijmout.”

Podle prezidenta se dnešní slavnostní akce zúčastnilo na 630 lidí, mezi nimi například zakladatel divadla Semafor Jiří Suchý, zakladatel Jazzové sekce Karel Srp, herec Lubomír Lipský nebo legendární televizní hlasatelka Kamila Moučková. Účast odřekli jak rektoři vysokých škol, tak i někteří primátoři.

V minulosti státní vyznamenání prezidenta republiky odmítl jan Švankmajer. Svou medaili za zásluhy v roce 2008 letos také vrátil malíř Pavel Brázda, který protestoval proti Zemanově předchůdci Václavu Klausovi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vladimír Mišík odmítá od prezidenta Zemana převzít státní vyznamenání