Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vítězem testu červených vín se stala Medvědí krev

Redakce

Redakce

2. 8. 2011

Také se řadíte mezi ty, kteří bezradně přešlapují v supermarketu před stovkami vín a nemohou se rozhodnout, které si koupit? Třeba právě vám by mohl tento článek při volbě pomoci.

FOTO: Medvědí krev - bulharské víno

Medvědí krev se stala vítězem nezávislého testování červených vín do 80 korun, Zdroj: dendrit.cz

Při výběru vína si klademe otázku,  jak poznat v obchodě kvalitní a chutné víno. Většina z nás se potom řídí cenou a máme za to, že vysoká cena vína zaručí jeho kvalitu. Není tomu tak! Kvalitní víno najdeme i mezi levnějšími víny.

Vítěze určí chuť, barva a aroma

To, že právě finanční ohodnocení vína velice málo vypovídá o chuti a kvalitě zpracování vinných hroznů, potvrzuje i docent Josef Balík, jenž je odborníkem v oboru profesionálního hodnocení vín a destilátů. Pod jeho vedením proběhla degustace červených vín, pro kterou bylo připraveno celkem osm vzorků v cenové relaci do 80 Kč.

Jak taková „slepá degustace“ probíhá a co je jejím hlavním ukazatelem? Jistě nikoho nepřekvapí, že kvalita vína je určována především jeho chutí a právě chuť byla nejdůležitější při bodování vzorků červených vín a stanovování jeho kvality. Dále se každé červené víno podrobilo detailní analýze a hodnocena a bodována byla i: čirost a barva, čistota a intenzita vůně, harmonie vůně, čistota chuti, intenzita chuti, harmonie chuti, kvalita dochuti, celkový charakter a také poměr ceny a kvality chutnaného vzorku.

Bulharský  „medvěd“ zabodoval

„Vítězem tohoto nezávislého testování vín v cenové relaci do 80 Kč se stalo červené bulharské víno Medvědí krev, směs odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot, pro které je charakteristická vůně lesních ostružin, černého rybízu se stopy orientálního koření a skutečně velmi příjemná chuť s pikantním závěrem,“ uvádí docent Balík.

Kde a za jakou cenu můžete vítězné červené víno koupit? Prodává se 0,75 l za 59 Kč nebo 1,5 l za 99 Kč a seženete ho ve většině tuzemských supermarketů.

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Právě čtete

Vítězem testu červených vín se stala Medvědí krev