Višňový sad vyroste v Divadle Na zábradlí. Uzavře Čechovovu éru

FOTO: Višňový sad - Divadlo Na zábradlí
Ivan Lupták, Natálie Řehořová, Natália Drabičšáková, Miloslav Mejzlík

Premiéru ruské klasiky chystá Divadlo Na zábradlí na první májový den. Režie se chopil Jan Frič. Čechov se hrál v Divadle Na zábradlí několikrát, Višňový sad se objeví poprvé.

FOTO: Višňový sad - Divadlo Na zábradlí
Majitelku panství, statkářku Raněvskou, ztvární Natália Drabiščáková. Zdroj: Patrik Borecký, DNz

Poslední hrou ruského dramatika, která se na prknech divadla objeví zcela poprvé, se uzavírá obraz A. P. Čechova v Divadla Na zábradlí.

Po řadě inscenací v režii Petra Lébla (Racek, Ivanov, Strýček Váňa), Třech sestrách (režie Boris Ščedrin) a Patonovi (režie Jiří Pokorný) se uzavře jedna kapitola jednoho dramatika.

Inscenace odkazuje nejen na slavné předchůdce, ale například scénograficky se pracuje s prostorem jeviště jako se site-specific prostorem. Kostýmní výtvarnice Iva Němcová také cituje Kateřinu Štefkovou, která je autorkou  kostýmů k inscenacím Petra Lébla.

Režisér Jan Frič nastudoval inscenaci v překladu Leoše Suchařípy s drobnými textovými úpravami v překladu Jaroslava Achaba Haidlera. V roli statkářky Raněvské se představí Natália Drabiščáková a jako podnikatele Trofimova diváci uvidí Stanislava Majera.

FOTO: Višňový sad - Divadlo Na zábradlí
Stanislav Majer se stal platnou posilou souboru Divadla Na zábradlí.

Do starého domu obklopeného kvetoucími stromy přijíždí po dlouhé době jeho majitelka s celou rodinou. Setkání po letech je plné nejen radosti ze shledání, ale i nostalgie, vzpomínek a tušených nerealizovaných lásek.

A také smrti a smutku po zesnulých. Stejně jako se květy višní mění s ročním obdobím na plody, cítí všichni v domě, že čas zastavit nelze, i když někteří by si to přáli. Budoucím změnám musí čelit každý po svém.

Višňový sad, Divadlo Na zábradlí, autor: A. P. Čechov, režie: Jan Frič, hrají: Natália Drabiščáková, Natálie Řehořová, Miloslav Mejzlík, Stanislav Majer a další

Premiéra: středa 1. května

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Eva Síčová
Narodila se 10. dubna 1985, v Ostravě, studovala soukromou školu hotelovou v Ostravě a později Vysokou školu Hotelovou v Praze. V současné době studuje Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze, a od září 2010 je redaktorkou Topzinu v sekci "Divadlo a umění". Mezi její koníčky patří knihy, divadlo /překvapivě:-)/, filmy, výstavy a motorky. Je velmi líná, takže sporty neprovozuje, ale ráda si zajde na dobré jídlo. Má ráda společnost, přátelé, rodinu a zajímavé lidi všech různých názorů. Ráda cestuje a získává tak inspiraci pro psaní. Má ráda kritiku, protože jí posouvá dál. Přesvědčení: Pozitivní myšlení

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*