Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Visací zámek si na jarní turné přizval britské Pellethead

Adriana Semlová

Adriana Semlová

17. 3. 2011

FOTO: Visací zámekČeská punková kapela Visací zámek si pro své fanoušky připravila několik speciálních vystoupení. V průběhu března a dubna tohoto roku odehrají Visáči řadu koncertů spolu s přizvanou anglickou skupinou Pellethead.

Visáči chystají jarní turné Zdroj: visaci.cz

Visáči se na české hudební scéně nyní pohybují skoro třicet let. Svůj první koncert odehráli na Strahově 7. prosince 1982 a od té doby spolu hrají v nezměněné sestavě, což je celosvětový unikát. Skupinu tvoří pět inženýrů a přátel z vysoké školy, zpěvák Jan Haubert, kytaristé Michal Pixa a Ivan Rut, bubeník Jiří Pátek a baskytarista Vladimír Šťástka.

Legenda o vzniku Visacího zámku říká, že před svým prvním koncertem kapela rozšířila fámu o tom, že vystoupí nejlepší punková kapela v Praze. Potom už jim nezbývalo nic jiného, než fámu proměnit v realitu. Dnes mají na kontě devět studiových alb, sedm videoklipů a načínají druhou tisícovku koncertů.

Nejnovější desku s názvem Klasika pokřtili Visáči v prosinci v Lucerně a odehráli několik koncertů. Poté co se na chvíli odmlčeli, přišli s myšlenkou velkolepého turné. Během jednoduše pojmenované šňůry Klasika Tour představí Visáči nové provokativní album i staré pecky. Punkeři si na turné přizvali britskou skupinu Pellethead.

Punkeři z britských ostrovů

Excentrickou skupinu Pellethead, která hraje především styly punk a new wave, tvoří čtyři muzikanti z města Middlesbrough. Tvrdí o sobě, že jsou milovníky jakékoli dobré hudby a snaží se nekopírovat žádný vzor. V minulosti odehráli americké a evropské turné a vydali pět desek.

Pellethead také patřili k oblíbeným skupinám britského diskžokeje Johna Peela. „Je to zároveň nejlepší a nejhorší věc, jakou jsem kdy slyšel,“ prohlásil na jejich adresu Peel. Britští punkeři nejsou pro fanoušky Visacího zámku žádnou novinkou. Skupiny už společně vystoupily v roce 2008 v Plzni.

Termíny koncertů Visacího zámku s Pellethead:

25. března 2011 Plzeň – Šeříkovka

26. března 2011 Dvůr Králové – Zálabí

31. března 2011 Ústí nad Labem – Národní dům

1. dubna 2011 Havlíčkův Brod – Čechovka

2. dubna 2011 Liberec – Castaclub

5. dubna 2011 Praha – Akropolis

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Visací zámek si na jarní turné přizval britské Pellethead