Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vinobraní 2011: Znojmo i Mikulov vám zpříjemní víkend

Redakce

Redakce

9. 9. 2011

FOTO: Vinobraní - burčákS babím létem přichází čas vinobraní. Tento víkend můžete ochutnat víno i burčák hned na několika místech na Moravě i v Čechách.

FOTO: Vinobraní - burčák

Koštovat můžete burčák i víno. Záleží jen na vás, Zdroj: znojemskevinobrani.cz

Už v pátek 9. září začíná třídenní vinobraní v Mikulově a dvoudenní vinobraní ve Znojmě. V sobotu se můžete vydat koštovat víno na zámek Kuks.

Pálavské vinobraní láká na lety vrtulníkem

„Ochutnat burčák, rozdovádět chuťové buňky gastronomickými specialitami a zažít výjimečnou kultuní show“, tak lákají mikulovští návštěvníky na své Pálavské vinobraní 2011.

Chybět nebude historický průvod s králem Václavem IV., vinařské městečko, burčák a lahůdky jako loštické tvarůžky nebo hanácký parmazán. K tomu vám budou hrát kapely nejrůznějších hudebních žánrů jako Hradišťan, Miroslav Žbirka, Charlie Straight, Tomáš Klus nebo Mňága a Žďorp.

V rámci vinobraní se zde koná i Mistrovství ČR v rozeznávání vůní ve víně, jehož dějištěm se rok co rok stává mikulovský zámek.

Znojemské vinobraní ohromí bohatým programem

Také ve Znojmě poteče burčák a víno proudem, mlsným jazýčkům budou nabízeny nejrůznější lahůdky a doprovodný program vám nedá ani na chvíli odpočinout. Kultrurní vyžití se bude odehrávat prakticky po celém městě.

Hlavní program bude probíhat na Masarykově náměstí, kde si budete moci poslechnout Lauru a její tygry, Kollerband, No Name, Anetu Langerovou nebo Buty. Chybět tu nebude ani historický průvod s Janem Lucemburským nebo večerní ohňostroj.

FOTO: Kejklíř - Znojemské vinobraní

Součástí vinobraní je i historický průvod, Zdroj: znojemskevinobrani.cz

Další hudební, kejklířská nebo historicky laděná vystoupení se budou odehrávat po celém městě. K dispozici bude historická střelnice, nebude chybět program pro děti ani rytířský turnaj.

Kuks sází na jednoduchost

Poměrně mladý vinohrad, založený několika nadšenci v roce 2005, dává vína tradiční burgundské odrůdy vinné révy. Letošní pátý roční vinobraní nabízí vyžití jak vinařsko-gurmánské, tak i kulturní. Nenechte si ujít zurčení vína po kaskádovém schodišti stejně jako za dob hraběte Šporka, ochutnávku vín od renomovaných vinařů nebo dražbu vinařských zajímavostí.

Hudební doprovod vinobraní na Kuksu je žánrově pestrý a tvoří ho jak koncerty vážné hudby, tak swingové a alternativní kapely. Nebudou chybět ukázky lidových řemesel, jarmark, program pro děti a budou zde vyhlášeni vítězové 5. ročníku mezinárodní vinařské soutěže Hradecký pohár vína.

Pálavské vinobraní

Kde a kdy: Mikulov, 9. – 11. září
Vstupné: 350,-Kč

Znojemské vinobraní

Kde a kdy: Znojmo, 9. – 10. září
Vstupné: 280,-Kč, studenti 220,-Kč

Vinobraní na Kuksu

Kde a kdy: Kuks, 10. Září, od 9:00 do 19:00
Vstupné: 150,-Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vinobraní 2011: Znojmo i Mikulov vám zpříjemní víkend