Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Vinobraní 2011: Mělník i Roudnice nad Labem vás potěší dobrým vínem

Redakce

Redakce

16. 9. 2011

FOTO: Bakchanálie Grébovka 2011 / 1I nadcházející víkend máte na výběr hned z několika akcí oslavujících vinný mok. Vinobraní se bude konat na řadě míst naší republiky a kromě vína a burčáku mají všude připraven i bohatý doprovodný program.

FOTO: Bakchanálie Grébovka 2011 / 1

Tradiční vinobraní na Grébovce bude mít v rukou bůh vína Bakchus, Zdroj: vinobraninagrebovce.cz

Třídenní Mělnické vinobraní začíná už v pátek 16. září. V sobotu můžete pokračovat v hodování v Roudnici nad Labem a pokud se vám nechce z Prahy, tak stačí zajít na Náměstí míru nebo do Grébovky.

Na Mělnickém vinobraní můžete hodovat tři dny

Vinobraní v Mělníku bude probíhat na čtyřech scénách. Nebude chybět staročeský jarmark ani ukázky historických a uměleckých řemesel a vyzkoušet si můžete i plavbu vyhlídkovou lodí po Labi nebo pozdravit historický průvod v čele s Karlem IV.

Hudební doprovod bude probíhat na všech scénách. Na té hlavní si můžete poslechnout Vladimíra Mišíka a ETC, Arakain, Annu K, Lucii Bílou, Janka Ledeckého, No Name a řadu dalších. Zavítat můžete i na Folk a country scénu, kde vystoupí například skupina Nerez se zpěvačkou Klárou Vytiskovou.

Antické bakchanálie budou na Grébovce

V pátek 16. září bude vinobraní probíhat na Náměstí Míru, kde budou stylové trhy s burčákem, tradičními řemesly a dobovým občerstvením. Na trzích nebude chybět bůh vína Bakchus ani rozpustilí Satyrové.

V sobotu pak můžete vyrazit do Havlíčkových sadů na antické bakchanálie. Téma antiky prostupuje celým programem a k vidění bude ceremoniál antických bohů, gladiátorské hry nebo antické chrámy a aréna. Potkat můžete i bakchantky a nymfy.

FOTO: Bakchanálie na Grébovce 2011

Atmosféru starověkého Říma okoření nadpozemské zážitky v přítomnosti římských bohů

V areálu parku bude možné koupit burčák, víno, dobové občerstvení a výrobky tradičních řemesel.

Roudnice využije prostory zámku a zámeckého parku

Sobotní Roudnické vinobraní bude soutředěno hlavně do areálu místního barokního zámku. Na třech průchozích scénách si můžete vychutnat víno, hudební program i užít dobrou zábavu. Najdete tu jak stánky s vínem a burčákem, tak i krámky s dobovým zbožím a občerstvením.

Na pódiích se vystřídá řada umělců a kapel jako třeba Těžkej Pokondr, Václav Noid Bárta nebo Egotrip. Na alternativní scéně se pak představí domácí roudnické kapely. Jako doprovodný program je připravena výstava historických vozidel nebo historický keltský tábor.

Mělnické vinobraní

Kde a kdy: Mělník, 16. – 18. září
Vstupné: 200,-Kč

Roudnické vinobraní

Kde a kdy: Roudnice nad Labem, 17. září
Vstupné: 100,-Kč

Vinobraní na Grébovce

Kde a kdy: Náměstí Míru a Grébovka (Havlíčkovy sady), 16. – 17. září
Vstupné: zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vinobraní 2011: Mělník i Roudnice nad Labem vás potěší dobrým vínem