Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Víme program festivalu českých filmů Finále 2010

Redakce

Redakce

15. 4. 2010

Tobruk_4Na týdenním festivalu Finále se divák rozhodně nudit nebude. Bude mít možnost zhlédnout nejnovější české celovečerní a dokumentární filmy i poklady z české filmové minulosti.

Režisérka Drahomíra Vihanová, Zdroj: www.pragency.cz

Režisérka Drahomíra Vihanová, Zdroj: pragency.cz

Slavnostní zahájení bude mít 23. ročník festivalu Finále v neděli 18. dubna 2010 od 19:30Měšťanské beseděPlzni. Filmem, který letos bude zahajovat Finále, bude regionální předpremiéra snímku Český mír od režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Tento očekávaný dokument od tvůrců Českého snu se tak pomyslně zařadí k filmům, které zahajovaly festival v minulých letech, jako jsou třeba Tajnosti Alice Nellis, Kuličky Olgy Dabrowské nebo Proměny Tomáše Řehořka.

Poklady z české filmové minulosti

Mimořádná pozornost je již řadu let na festivalu věnována minulosti české kinematografie. Letos je připravena pocta herci Petru Čepkovi, režisérovi Karlu Zemanovi a režisérce Drahomíře Vihanové, které bude věnována i další kniha a DVD z edice Finále. V sekci Báječní lidé s klikou budou mít možnost diváci zhlédnout například Modlitbu pro Kateřinu Horovitzovou od Antonína Moskalyka nebo Prokletí domu Hajnů Jiřího Svobody.

Krvavý román, Zdroj: www.pragency.cz

Krvavý román, Zdroj: pragency.cz

V části Nejbouřlivější desetiletí české kinematografie bude uveden mimo jiné snímek Valérie a týden divů Jaromila Jireše z roku 1970. Divák se může těšit i na filmy z 90. let, například na Krvavý román Jaroslava Brabce nebo Řád režiséra Petra Hviždě. Na plzeňském náměstí Republiky budou letos open air produkce na téma Český válečný film a diváci uvidí například Nebeské jezdce nebo Tobruk.

Na konec Zlatý ledňáček

Slavnostní zakončení spojené s udílením Zlatých ledňáčku je naplánováno na pátek 23. dubna 2010 od 19:00. Jeho záznam odvysílá Česká televize v sobotu 24. dubna.

Podrobný program si můžete prohlédnout níže, více informací o festivalu naleznete na oficiálních webových stránkách festivalu filmfestfinale.cz.

Program Finále - neděle a pondělí, Zdroj: pragency.cz

Program Finále - neděle a pondělí, Zdroj: pragency.cz

Program Finále - úterý, Zdroj: pragency.cz

Program Finále - úterý, Zdroj: pragency.cz

Program Finále - středa, Zdroj: www.pragency.cz

Program Finále - středa, Zdroj: pragency.cz

Program Finále - čtvrtek, Zdroj: www.pragency.cz

Program Finále - čtvrtek, Zdroj: pragency.cz

Program Finále - pátek, sobota, Zdroj: www.pragency.cz

Program Finále - pátek, sobota, Zdroj: pragency.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víme program festivalu českých filmů Finále 2010