Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Víme, jak najít ideálního chlapa. Hlídejte si splašené hormony a ovulaci

Redakce

Redakce

12. 8. 2012

Svalnatý krasavec, nebo pozorný intelektuál? Některé z nás mají výběr jasný, jiné občas své preference mění. Mohou za to hormony, které ovlivňují výběr partnera. Příroda se tak snaží zajistit silné a odolné geny.

FOTO: Pánská móda na léto 2011

Jaký je váš typ? Zdroj: New Yorker

Puberta, chemie mezi partnery, sexuální přitažlivost, mateřství, to jsou situace, kdy hormony velí našemu chování. Muži mohou své miliony spermií vesele rozsévat mnohokrát do měsíce.  Oproti tomu ženy si na dozrávání svých vajíček musí každý měsíc trpělivě počkat. Aby jimi neplýtvaly, příroda pro ně vytvořila obraz ideálního muže pro oplodnění.

Svalovec v ovulaci

Náladu na dobře stavěné a zajištěné krasavce mají ženy hlavně v období, kdy mohou otěhotnět. Vědci sledovali skupinku žen v různých fázích menstruačního cyklu a zjistili, že právě při ovulaci označují ženy tento typ mužů jako nepřitažlivější.

Přibližně týden kolem okamžiku ovulace je typickým pocitem zvýšená touha po sexu. Příroda totiž chce, aby vajíčko bylo oplodněno, a to pořádným mužem.

Intelektuál v neplodných dnech

Opakem jsou dny, kdy vajíčko oplodněno být nemůže. Ženy pak volí spíše něžnou mužskou náruč před jedincem sršícím hormony. Poskytnutí útěchy, naslouchání a podpora jsou žádaným zbožím. Z hlediska přírody totiž nedošlo k čemu mělo dojít – tedy oplodnění vajíčka – a tak je pravý čas na změnu v chování.

Krása a ovulační cyklus – jak to vidí muži?

Ovulace je výjimečná ještě několika dalšími změnami. Vysoké hladiny hormonů vedou k tomu, že se pleť vyhlazuje a omezuje se ucpávání pórů. Toho si všímají nejenom dámy. Ženy v ovulaci taky mužům voní jinak než v jiné fázi cyklu. Typická vůně zvyšuje jejich sexuální touhu. Ta je násobena důrazem, který dávají ženy  na úpravu zevnějšku.

V zajetí hormonů

Hormony jistě ovlivňují naše chování. Je možné se chovat nezávisle na nich a vybrat si muže nezaujatě? Emancipace žen zasáhla i do jejich hormonálního cyklu. Podařilo se tak skrýt některé znaky, podle kterých muži poznávali ženu schopnou počít dítě. Přesto vědci uvádí, že příroda svoji skulinku opět našla.

Za hezkým, dobře stavěným a zabezpečeným mužem se leckterá dáma otočí. Drahými hodinkami, oblečením a auty posilují pánové svou pozici samců. Dobrý genetický materiál se ale může skrývat i v kalhotech intelektuála. Zdání někdy klame, a proto, dámy, nepřeceňujme hormony!

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víme, jak najít ideálního chlapa. Hlídejte si splašené hormony a ovulaci