Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Vikingové Adept dobyli Prahu

Redakce

Redakce

25. 1. 2010

Adept promo, Zdroj: Conspiracy.czLegendární strahovský Klub 007 zažil nájezd švédských Vikingů. 24. ledna se zde představily dvě post-hardcorové kapely ze Švédska Adept a Her Bright Skies a společnost jim dělali math-metaloví Admirals Arms z Francie.

Admirals Arms, Zdroj: Conspiracy.cz

Admirals Arms, Zdroj: Conspiracy.cz

Vystupující kapely u nás nejsou zatím příliš známé, ale zejména Adept si v Čechách své fanoušky už našli. Svědčila o tom i návštěvnost, protože se dostavilo pouze několik desítek lidí. To však vůbec neubíralo na atmosféře, která byla díky menší prostorové kapacitě Sedmičky velmi vřelá.

Jako první se na pódiu (který zde spíše vypadá jako pověstný školní stupínek) objevili Admirals Arms a začali bez skrupulí velmi zostra a předvedli nekompromisní, kvalitní show, která velmi dobře započala večer. Hudebníci své nástroje zvládali velmi dobře a přesto, že zvuk byl, jak to již u předkapel tradičně bývá, poměrně špatný a těžko srozumitelný, obhájili svůj technicky náročný styl. Zpěvák předvedl solidní screamo, ale s čistými zpěvy měl problém. Tomu se ale ostatně nedá divit. Publikum se teprve rozehřívalo a tak se i přes hudbu, která k tomu přímo vybízela, o kotel postaralo pouze pár jedinců.

Her Bright Skies, Zdroj: Conspiracy.cz

Her Bright Skies, Zdroj: Conspiracy.cz

Jako druzí následovali po přestávce Her Bright Skies, kteří byli překvapením večera. Na základě MP3, kterou dopředu nabídli zdarma ke stažení návštěvníkům koncertu, se od nich očekávalo klidné, popovější představení, ale opak byl pravdou. Jejich hudba byla sice jemnější a melodičtější (zejména v porovnání s jejich předchůdci Admirals Arms), ale nasazení se kterým ji předvedli strhla publikum ještě více. Dočkali jsme se dokonce i stage divingu, který byl v prostoře něco přes 2 metry vysoké velmi zajímavý. Ani tentokrát jsme se nedočkali zlepšení zvuku, což byla velká škoda, zejména proto, že hudba Her Bright Skies je hodně založená na kytarových vyhrávkách, které se v přebasovaném prostůrku ztrácely.

Za znění hip hopového intra a smíchu pobaveného publika na pódium nastoupili headlineři Adept a rozpoutali peklo jak na pódiu tak v hledišti, protože už samotný příchod kapely rozhýbal fanoušky. Adept hráli písničky ze svého zatím jediného alba Another Year of Disaster, které byli pro fanoušky již notoricky známé a tak byl již úvod každého z nich přijat s jásotem. Dočkali jsme se hitů jako Grow Up, Peter Pan, Business of Living nebo Shark, Shark, Shark.

Adept, Zdroj: Conspiracy.cz

Adept, Zdroj: Conspiracy.cz

Kapela byla výtečně sehrané nejen hudebně, ale i pódiově a přízeň svých posluchačů si zasloužila. A oplácela jim jí nejen skvělým hudebním výkonem, ale i basou piva zdarma, kterou nechali přinést na pódiu. Nemusím snad ani dodávat, že během pár vteřin byla rozebraná. Hlediště o velikosti většího obýváku se proměnilo v jeden velký kotel, který byl při poslední písničce pozván na pódium, čímž se definitivně setřela několikacentimetrová hranice.

Až na falešné čisté zpěvy, které občas prolínaly neskutečné screamo zpěváka se nedá vystoupení vytknout nic. Po skončení koncertu se fanoušci domáhali další písničky, ale hygienickým předpisům neporučíš, protože i studenti ČVUT potřebují svůj klid na učení, a tak jsme se už přídavku nedočkali.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vikingové Adept dobyli Prahu