Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Viewegh dopsal novou knihu. A je to thriller

Redakce

Redakce

19. 8. 2011

Populární spisovatel Michal Viewegh chystá k vydání další knihu. Román s příznačným názvem Mafie v Praze vyjde na přelomu září a října letošního roku. Tentokrát se můžeme těšit na zcela odlišný literární žánr, než jsme tomu u Viewegha zvyklí.

Michalu Vieweghovi vyjde letos už druhá kniha

Michalu Vieweghovi vyjde letos už druhá kniha, Zdroj: viewegh.cz

Michal Viewegh v současné době dokončuje drobné úpravy na své nové knize, jež by měla být na podzim na pultech. Román s kontroverzní tématikou autor označuje jako literární thriller. Na knize s Vieweghem spolupracoval známý investigativní novinář Jaroslav Kmenta.

O čem to bude…

V románu vystupují postavy jako například pražský primátor, ministr vnitra, náměstek ministra obrany a tak dále. Příběhy jsou fiktivní, ale s reálným podtextem. Budeme svědky mnohých kauz, vražd a detektivních zápletek. Svůj prostor si v připravovaném románu najde i love story. Celá kniha bude čítat zhruba 270 stran.

Jak Michal Viewegh řekl, rád střídá při psaní různé žánry a psaní thrilleru si velmi užíval. Autor má na kontě přes dvacet titulů zahrnujících romány, fejetony, povídky. Mnoho jeho děl se dočkalo filmové adaptace, některá se hrají na divadelních prknech. Je držitelem Ceny Jiřího Ortena za román Báječná léta pod psa. Vieweghova zatím poslední kniha Další báječný rok vyšla v květnu letošního roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Viewegh dopsal novou knihu. A je to thriller