Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Videostop s Janem Rosákem se vrací na české obrazovky! Má ještě co nabídnout?

FOTO: Jan Rosák - VideostopPořad Videostop se na našich obrazovkách objevil vůbec poprvé 18. prosince 1985. V roce 2002 se tvůrci pokusili o jeho nepříliš úspěšné znovuobnovení, když začali vysílat tzv. Nový Videostop. A nyní, po více než pětadvaceti letech od vysílání prvního dílu, se pořad znovu vrátí na obrazovky jako Barrandovský Videostop. Stane se tak u příležitosti 80. výročí založení barrandovských ateliérů.

FOTO: Jan Rosák - Videostop

Jan Rosák jako moderátor Videostopu... Znovu, Zdroj: TV Barrandov

Spousta věcí v pořadu zůstala při starém. Moderátorský post zaujal, stejně jako v drtivé většině předchozích dílů, Jan Rosák. Model soutěže také zůstane téměř nezměněn. Jednotliví soutěžící budou opět na základě videa hádat název filmu, či například rok jeho vzniku. Každý z nich bude navíc mít po ruce svého rádce z oblasti filmu.

Barrandovský Videostop by měl mít ale větší grády než jeho předchůdci. Soutěžící totiž budou moci postupovat od základního kola až do samotného finále, kde nejúspěšnější z nich vyhraje cestu do Hollywoodu!

Pořad samozřejmě také láká na známé tváře. Kromě již zmiňovaného moderátora Jana Rosáka by se v rolích poradců měli objevit například Jiřina Jirásková, Jan Přeučil, Květa Fialová, Marek Vašut nebo Václav Vydra. Na pozicích arbitrů se zase představí režiséři Juraj Herz, Karel Smyczek, Václav Vorlíček a další.

Najde si ale v dnešní době Barrandovský Videostop dostatečný počet diváků? Táhne ještě v současnosti český film? V době, kdy je internet zahlcen americkými snímky, kdy se dá v televizi sledovat prakticky cokoliv a kdy přitahují pozornost českých diváků především reality show nebo hloupé seriály? Možná ale právě to je důvod, proč by pořad mohl uspět. Bezesporu totiž nabízí něco, co v současnosti nikde jinde nenajdete.

Obrázek si můžete udělat sami na TV Barrandov v sobotu 5. března od 21:10, kdy bude odvysílán pilotní díl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Videostop s Janem Rosákem se vrací na české obrazovky! Má ještě co nabídnout?